*33η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σάουθεντ – Τσέλτεναμ 0-2

*Από τα 13 παιχνίδια που έχουν παίξει στο παρελθόν οι δύο ομάδες σε αυτό το γήπεδο, τα 10 έχουν λήξει με 2-3 γκολ.

ΤΣΕΛΤΕΝΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Τσέλτεναμ κέρδισε και στο γήπεδο της Σκάνθορπ με 0-2, επιβεβαιώνοντας τον τίτλο της καλύτερης ομάδας της κατηγορίας εκτός έδρας, με τις περισσότερες νίκες. Αυτή μάλιστα ήταν η τέταρτη στα πέντε τελευταία παιχνίδια της. Αντιθέτως στο δικό της γήπεδο έχει κερδίσει μόνο την Ολνταμ στους οκτώ τελευταίους αγώνες, με τέσσερις ήττες σε αυτό το διάστημα!

Είναι πάντα εντός πρώτης τριάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς ανόδου, σε απόσταση βολής, στο +2 συγκεκριμένα, από την ομάδα που είναι ακριβώς πίσω της. Αλλά ταυτόχρονα είναι μόλις στο -2 από την κορυφή, έχοντας και δύο αγώνες λιγότερους από την πρωτοπόρο.

Παραμένει εκτός λόγω τραυματισμού ο Μποντς (ΜΕ)  που έλειψε και από τα προηγούμενα παιχνίδια της ομάδας του, ενώ κάποιες ενοχλήσεις έχουν και οι μέσοι Τσάπμαν, Κλεμέντς που αναμένεται να απουσιάσουν σίγουρα. Και αμφίβολη είναι η συμμετοχή του Σέρκομπ (ΜΕ) που έχει κάποια προβλήματα επίσης.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Τσέλτεναμ πέρασε με 0-2 από το γήπεδο της Σκάνθορπ, πραγματοποιώντας ένα καλό πρώτο ημίχρονο, όταν και σκόραρε με τους Σμιθ (25’), Ράιτ (41’). Στο δεύτερο ημίχρονο, όπως ήταν λογικό υποχώρησε, έδωσε χώρο στην αντίπαλο της, γλίτωσε μία φορά από το δοκάρι της, αλλά δεν δέχθηκε καν γκολ.

Τσέλτεναμ Στατιστικά

*Εχει 6/7 under 2,5 μαζί με N/G στα τελευταία της παιχνίδια.

*Εχει 13/21 under 2,5 εντός έδρας στη σεζόν, 9/15 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΣΑΟΥΘΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σάουθεντ έμεινε στο 0-0 εντός έδρας απέναντι στη Σάλφορντ, αλλά δεδομένης της δυναμικότητας της αντιπάλου της, μπορεί να θεωρηθεί ένα πετυχημένο αποτέλεσμα. Βέβαια το πρόβλημα στην επίθεση παραμένει, έχοντας τη χειρότερη της κατηγορίας. Πάντως μακριά από το γήπεδο της δεν χάνει στους τρεις τελευταίους αγώνες, με δύο νίκες σε αυτό το διάστημα.

Είναι εκτός ζώνης υποβιβασμού, σε απόσταση βολής από αυτήν, στο +2 για την ακρίβεια, αλλά έχοντας και δύο αγώνες περισσότερους από την ομάδα που είναι εντός αυτής!

Οι μόνοι σίγουροι απόντες είναι οι τραυματίες εδώ και καιρό αμυντικοί Ραλφ, Λένον και ο μέσος  Γκαρντ, αλλά και ο αμυντικός Χαρτ που χτύπησε πιο πρόσφατα. Από εκεί και πέρα οι μέσοι Εγκμπρι, Ολαγίνκα, Μέλις επέστρεψαν στις προπονήσεις, αλλά δύσκολα να παίξουν σήμερα, όπως και ο Ρέιντζερ (ΕΠ), Μπας (ΤΕ) που χτύπησαν στο προηγούμενο παιχνίδι, ενώ κάποιο πρόβλημα υπάρχει και με τον Οξλεϊ (ΤΕ) που δεν είναι διαθέσιμος.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Σάουθεντ έφερε 0-0 εντός έδρας απέναντι στη Σάλφορντ, σε έναν αγώνα που ήταν λίγο καλύτερη από την αντίπαλο της στο πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο όχι τόσο, χωρίς ωστόσο να καταφέρει κάτι μία εκ των δύο ομάδων.