8η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΤΣΕΛΤΕΝΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Σριούσμπερι, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Λονγκ στο 45’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Μέι στο 46’.

Τρίτη σερί εντός έδρας νίκη για τη Τσέλτεναμ κάνοντας μια εξαιρετική εμφάνιση. Είχε τον έλεγχο καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και απείλησε με πολλές από αυτές, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ενώ στην έναρξη της επανάληψης διπλασίασε τα τέρματά της. Αμυντικά δεν απειλήθηκε καθόλου από τους φιλοξενούμενους, διατηρώντας εύκολα το μηδέν στην εστία της.

Συνέχεια στο εντός έδρας νικηφόρο σερί της θέλει να δώσει, σκαρφαλώνοντας βαθμολογικά και φεύγοντας μακριά από τις θέσεις του υποβιβασμού. Φαίνεται να είναι σε καλή κατάσταση, ειδικά όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της, καθώς παίζει πιο απελευθερωμένα, κάτι το οποίο την βοηθάει στο να είναι πιο δημιουργική και πιο αποτελεσματική στη τελική της προσπάθεια, βρίσκοντας δίχτυα συχνότερα. Αμυντικά κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι και αυτό θα πρέπει να το προσέξει ιδιαίτερα σήμερα, αφού η αντίπαλός της μπορεί να εκμεταλλευτεί οποιαδήποτε αστάθεια ή λάθος προκύψει. Δεν ταλαιπωρείται από τραυματισμούς και δεν έχει καμία απουσία για το σημερινό ματς, ενώ δεν αναμένεται να υπάρξει και καμία αλλαγή στη βασική της εντεκάδα.

Τσέλτεναμ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΠΟΛΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Λίνκολν, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Τσαρλς με πέναλτι στο 40’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Μποντβάρσον στο 84’.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί της στο πρωτάθλημα έδωσε με μια αποτελεσματική εμφάνιση. Είχε τον έλεγχο στο ματς, δημιούργησε ευκαιρίες, έφτασε αρκετές φορές στην αντίπαλη εστία και κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, σκοράροντας ξανά στην επανάληψη. Στο αμυντικό της κομμάτι ήταν σταθερή, απειλήθηκε από τους φιλοξενούμενους, όμως κράτησε το μηδέν για τρίτο σερί ματς στο πρωτάθλημα.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί της στο πρωτάθλημα θέλει να δώσει, ξεπερνώντας το εμπόδιο της Τσέλτεναμ. Γνωρίζει πως δεν θα έχει εύκολο έργο, όμως βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση και ψυχολογία προκειμένου να διεκδικήσει το τρίποντο. Αχίλλειος πτέρνα της οι εκτός έδρας αναμετρήσεις της, καθώς μετράει μόλις μία νίκη σε πέντε ματς σε όλες τις διοργανώσεις. Επικίνδυνη μεσοεπιθετικά, αλλά παράλληλα επιρρεπής σε πολλές περιπτώσεις αμυντικά, δεν θα πρέπει σε καμία περίπτωση να υποτιμήσει την αντίπαλό της εξαιτίας της χαμηλής βαθμολογικής της θέσης, καθώς έχει την ποιότητα μεσοεπιθετικά να εκμεταλλευτεί οποιαδήποτε αδράνεια ή λάθος. Καμία απουσία για εκείνη για το σημερινό παιχνίδι, με τον σχηματισμό και τη βασική εντεκάδα να αναμένεται ανάλλαχτη από τον Ίαν Έβατ.