3η Αγωνιστική

ΤΣΕΛΤΕΝΑΜ

Τα μάτια της μόνη της λίγο έλειψε να βγάλει η Τσέλτεναμ, που έστω και δύσκολα προκρίθηκε στο 2ο γύρο του Λιγκ Καπ επί της Κόλτσεστερ. Βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-0, οι φιλοξενούμενοι ωστόσο μέσα σε δυο λεπτά κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση. Η πρόκριση κρίθηκε στα πέναλτι, όπου η Τσέλτεναμ επικράτησε με 6-5. Στροφή στο πρωτάθλημα για το συγκρότημα του Τζόνσον, όπου πραγματοποιεί τραγικό ξεκίνημα, μετρώντας δυο ήττες από Τρανμίρ (1-0) και Κρόουλι (0-1). Χωρίς περιθώρια για άλλες απώλειες η Τσέλτεναμ, ψάχνει σήμερα τους πρώτους της βαθμούς κόντρα στην Καρλάιλ. Την τελευταία αγωνιστική της τιμωρίας του εκτίει σήμερα ο Κρις Χάσεϊ, με τους Ντούκου και Λονγκ να παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών.

Προηγούμενο ματς: Με 6-5 στα πέναλτι επικράτησε της Κόλτσεστερ η Τσέλτεναμ στο Λιγκ Καπ.

Στατιστικό: over 2.5 τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Το Τσέλτεναμ – Καρλάιλ παίζει στην Interwetten

ΚΑΡΛΑΪΛ

Εφιαλτικές στιγμές έζησε στην έδρα της η Καρλάιλ την Τρίτη, που διασύρθηκε με 5-1 από την Μπλάκμπερν, αποχαιρετώντας με σκυμμένο κεφάλι το Λιγκ Καπ. Οι φιλοξενούμενοι επέβαλαν από το ξεκίνημα το ρυθμό τους, “καθαρίζοντας” την πρόκριση από το πρώτο ημίχρονο. Απογοητευτική εμφάνιση από την Καρλάιλ, που επιβεβαίωσε ξανά πως βρίσκεται σε κακή κατάσταση. Μουδιασμένο ξεκίνημα και στο πρωτάθλημα για το συγκρότημα ου Σέρινταν, που αναδείχθηκε ισόπαλο 2-2 με τη Νορθάμπτον την προηγουμένη αγωνιστική, ενώ στην πρεμιέρα ηττήθηκε με 3-1 από την Έξετερ. Αντιμετωπίζει σοβαρό αμυντικό πρόβλημα, ενώ το g/g & over 3.5 επιβεβαιώθηκε και στα τρία πρώτα παιχνίδια της σεζόν. Εκτός ένα μήνα αναμένεται να μείνει ο μέσος Τζόουνς, που τραυματίστηκε κόντρα στην Μπλάκμπερν.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 1-5 από την Μπλάκμπερν γνώρισε στο Λιγκ Καπ η Καρλάιλ.

Στατιστικό: over 3.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Interwetten).