*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Γουίκομπ-Τσέλτεναμ 0-3.

ΤΣΕΛΤΕΝΑΜ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ντέρμπι με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Σέρκομπ στο 50’ και το 1-1 ο Μπιρντ στο 60’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κόλινς στο 81’.

Πάλεψε η Τσέλτεναμ, αλλά δεν τα κατάφερε απέναντι στην πιο δυνατή Ντέρμπι. Εκμεταλλεύτηκε μία από τις ευκαιρίες που δημιούργησε, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ στο δεύτερο ημίχρονο, όμως στη συνέχεια υπέκυψε στην πίεση των γηπεδούχων, δεχόμενη την ανατροπή.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις διαδοχικές ήττες, με το έργο της να είναι αρκετά δύσκολο και στο σημερινό παιχνίδι. Επιστρέφει στις εντός έδρας αναμετρήσεις ύστερα από σχεδόν ένα μήνα και θέλει να το εκμεταλλευτεί ώστε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Γουίκομπ. Δεν πείθει με την εικόνα της, συνεχίζει να έχει πολλά αμυντικά προβλήματα, ενώ ακόμα και που βρίσκει δίχτυα, δεν της είναι αρκετό ώστε να αποσπάσει όσα επιθυμητά αποτελέσματα ιδανικά θα ήθελε.

Τσέλτεναμ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΓΟΥΙΚΟΜΠ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μπράιτον Κ21 με σκορ 4-1, στα πλαίσια του Λιγκ Τρόφι. Το 1-0 ο Σαντλιέρ στο 40’ και το 2-0 ο Κάβαναγκ με αυτογκόλ στο 44’. Το 3-0 πέτυχε ο Σαντλιέρ στο 45+1’ και το 4-0 ο Τέιλορ στο 47’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπάρινγκτον στο 65’.

Εξαιρετική εμφάνιση και άνετη επικράτηση για τη Γουίκομπ. Επέβαλλε το ρυθμό της, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου, όμως έβγαλε αδράνεια στο δεύτερο μέρος, δίνοντας έτσι την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να πετύχουν το γκολ της «τιμής».

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, ύστερα από την πρόκριση στα ημιτελικά του Λιγκ Τρόφι. Φαίνεται να βρίσκει ρυθμό αυτή την περίοδο, σκοράρει με άνεση στα περισσότερα παιχνίδια της, όμως παραμένει τρομερά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ.