* 3ος γύρος του Λιγκ Καπ. Οι αγώνες είναι μονοί, νοκ άουτ, σε περίπτωση ισοπαλίας η πρόκριση στην επόμενη φάση κρίνεται απευθείας στα πέναλτι.

Τσέλσι – Μπάρνσλεϊ στην Betshop | +21

ΤΣΕΛΣΙ ΑΝΑΛΥΣΗ (Πρέμιερ Λιγκ)

Η Τσέλσι αποδείχθηκε λίγη στο μεγάλο ντέρμπι με τη Λίβερπουλ και έχασε με 0-2 εντός έδρας. Και μπορεί να υπάρχει το ελαφρυντικό της αποβολής παίκτη της στην εκπνοή του ημιχρόνου, αλλά και όσο έπαιζαν 11 εναντίον 11, δεν φάνηκε σε κανένα σημείο της αναμέτρησης να υπερτερεί της αντιπάλου της.

Πάντως ο τεχνικός της, Φρανκ Λάμπαρντ, έκρινε πως η αποβολή έκανε ακόμη πιο δύσκολο το παιχνίδι γι’ αυτούς και τους ανάγκασε να αλλάξουν και προγραμματισμό στο ημίχρονο, κάτι που δεν το ήθελε. Αλλά θεώρησε πώς όσο έπαιζαν 11 εναντίον 11, το παιχνίδι ήταν σχετικά ισορροπημένο.

Σήμερα πάντως αναμένονται κάποιες αλλαγές φρεσκαρίσματος στην ενδεκάδα, ενώ το πιθανότερο είναι πώς θα κάνουν ντεμπούτο με τη φανέλα της οι νεοαποκτηθέντες Τσίλγουελ (ΑΜ), Τιάγκο Σίλβα (ΑΜ). Αντιθέτως παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμού ο Ζίγιεχ (ΜΕ) και οι Γκίλμουρ (ΜΕ), Πούλισιτς (ΜΕ).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Τσέλσι έχασε 0-2 εντός έδρας από την Λίβερπουλ, πληρώνοντας ουσιαστικά την αποβολή παίκτη της στην εκπνοή του ημιχρόνου, δεχόμενη δύο γκολ νωρίς στο δεύτερο μισό του αγώνα, από τον Μανέ αμφότερα, στο 50’ και στο 54’. Και αργότερα έχασε την ευκαιρία έστω να προβληματίσει την αντίπαλο της, χάνοντας πέναλτι.

Τσέλσι Στατιστικά

*Εχει 2/3 under 2,5 σε επίσημα και φιλικά παιχνίδια φέτος (δες το στην Betshop).

*Εχει 2/3 παιχνίδια με 2-3 γκολ σε επίσημα και φιλικά παιχνίδια φέτος.

Παίξε Νόμιμα στην Betshop +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΜΠΑΡΝΣΛΕΪ ΑΝΑΛΥΣΗ (Τσάμπιονσιπ)

Η Μπάρνσλεϊ γνώρισε δεύτερη ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια πρωταθλήματος, με 2-0 εκτός έδρας από την Ρέντινγκ, έχοντας το ελαφρυντικό πώς έπαιζε με αριθμητικό μειονέκτημα. Τουλάχιστον παίζει στον θεσμό που έχει πετύχει ως τώρα δύο νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια, απέναντι βέβαια σε ομάδες της κατηγορίας της.

Ο τεχνικός της, Γκέρχαρντ Στρούμπερ, ήταν χολωμένος επειδή δεν κατάφερε να δουλέψει το πλάνο που είχε δημιουργήσει για το προηγούμενο παιχνίδι, δεδομένων των αποβολών που ανέτρεψαν όλα τα δεδομένα στον αγώνα.

Παραμένουν εκτός οι μακροχρόνια τραυματίες αμυντικοί Οντούρ, Γουίλιαμς.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπάρνσλεϊ έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Ρέντινγκ, δεχόμενη δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, από τους Μεϊτέ (67’), Ολίσε (76’) και ενώ έπαιζε με 10 ποδοσφαιριστές μετά το 47ο λεπτό, αλλά και με εννιά μετά το 68’.