*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία στην έδρα της Τσβόλε (3-0-3).

*Τα παιχνίδια της Α’ Ολλανδίας “παίζουν” στην Netbet

ΤΣΒΟΛΕ

Προηγούμενο ματς: Εξαιρετική προσπάθεια και παλικαρίσιος βαθμός στην έδρα της Άλκμααρ την περασμένη αγωνιστική, μετά και το τελικό 2-2. Πήρε κεφάλι στο σκορ στο 57′, ισοφαρίστηκε με πέναλτι στο 77′, ανέκτησε το προβάδισμά της στο 87′ αλλά λύγισε στο φινάλε και δέχτηκε γκολ ισοφάρισης στις καθυστερήσεις του αγώνα (90+4′).

Βρέθηκε μια ανάσα από μια πολύ μεγάλη νίκη αλλά για ακόμη μια φορά φέτος, δεν πήρε αυτό που άξιζε λόγω λεπτομερειών. Κάτι αντίστοιχο είχε συμβεί και με την Χέρενφεν πριν από δύο αγωνιστικές, ενώ αυτό ήταν το τρίτο συνεχόμενο 2-2 για την Τσβόλε. Πλασματικό το γεγονός πως έχει μόλις μία νίκη στα έξι τελευταία παιχνίδια της (1-3-2), καθώς στο διάστημα αυτό έχει βγάλει πρόγραμμα «Γολγοθά», αποσπώντας ισοπαλίες στις έδρες των Άγιαξ και Άλκμααρ αντίστοιχα. Βρίσκεται στην 10η θέση και σε πενταπλή (!) ισοβαθμία στους είκοσι βαθμούς.

«Ο στόχος μας είναι η παραμονή στην κατηγορία και αυτό δεν αλλάζει. Δεδομένου λοιπόν πως και η Φίτεσε έχει τον ίδιο στόχο με εμάς, αναμένω ένα ενδιαφέρον παιχνίδι. Είμαστε καλά αλλά χρειάζεται να κάνουμε λίγο περισσότερη προσπάθεια για να ανταμείβουμε στο έπακρο τους κόπους μας», σημείωσε ο τεχνικός Γιάνσεν.

Εξέτισε ο βασικός αμυντικός ΜακΝάλτι αλλά είναι αμφίβολος, τραυματίστηκε και θα απουσιάσει ο μέσος Μπουρμέιστερ, μακροχρόνιος απών ο αριστερός μπακ Τσιμπόρα. Στα πιτς και ο βασικός μέσος Τόμας, κανονικά διαθέσιμοι ο βασικός τερματοφύλακας Σχέντελααρ και ο στόπερ Φαν Πόλεν. Τραυματίστηκε και μάλλον θα απουσιάσει ο πολύτιμος επιθετικός Ντράουφ.

Τσβόλε Στατιστικά

*8/9 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

*6/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΦΙΤΕΣΕ

Προηγούμενο ματς: Κατέβαλλε μεγάλη προσπάθεια αλλά δεν απέφυγε την εντός έδρας ήττα με 1-2 από την Φέγενορντ την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 22′, ανέβασε την απόδοσή της στην επανάληψη και έφτασε στην ισοφάριση (76′), αλλά δέχτηκε πίεση στην συνέχεια και δέχτηκε σχεδόν άμεσα το δεύτερο γκολ (84′).

Προσπάθησε απέναντι στην Φέγενορντ, αλλά το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο. Η εικόνα της στο πρώτο μέρος δεν ήταν καλή και από καθαρή τύχη δεν δέχτηκε παραπάνω του ενός τέρματα, ωστόσο στην επανάληψη έβγαλε περισσότερο πάθος και κατάφερε έστω και προσωρινά να ισοφαρίσει. Παραμένει ουραγός, έχει τεράστια ανάγκη από νίκες για να βγάλει τον εαυτό της από την δυσμενή θέση στην οποία βρίσκεται. Η εικόνα της είναι πάντως πιο συμπαθητική στα τελευταία παιχνίδια.

«Στην θέση που βρίσκεται η ομάδα, δεν έχει την πολυτέλεια να κοιτάξει έδρες και δυσκολίες. Η Τσβόλε είναι ομάδα έδρας και σίγουρα θα έχουμε δύσκολο έργο», επισήμανε ο Ολλανδός τεχνικός.

Στα καθαρά αγωνιστικά, παραμένει τραυματίας ο επιθετικός Φοφανά και ο εξτρέμ Τζόναθανς. Αμφίβολος ο μέσος Πρέπερ αλλά μάλλον προλαβαίνει. Εξέτισε και επιστρέφει ο μέσος Κοζλόφσκι, αποθεραπεύτηκε ο μπακ Αρκούς. Απέκτησε ως δανεικό τον εξτρέμ Μαζιλού από την Μπράιτον και είναι διαθέσιμος.