*2η αγωνιστική

*Η Τσάρσκο Σέλο πανηγύρισε τη νίκη στα δύο τελευταία παιχνίδια που έδωσε με αντίπαλο την Άρντα σε όλες τις διοργανώσεις.

Τσάρσκο Σέλο – Άρντα στην Betshop | +21

ΤΣΑΡΣΚΟ ΣΕΛΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με το …αριστερό ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της για το φετινό πρωτάθλημα η νεοφώτιστη Τσάρσκο Σέλο. Την προηγούμενη βδομάδα επέστρεψε με άδεια χέρια από την έδρα της κατόχου του τίτλου Λουντογκόρετς (2-0). Οι γηπεδούχοι πήραν νωρίς το προβάδισμα στο σκορ, χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κεσερού στο 7′.

Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο δεύτερο ημίχρονο και το 66′. Την περασμένη σεζόν η Τσάρσκο Σέλο πανηγύρισε δύο νίκες (1-0 εκτός και 2-1 εντός έδρας) επι της Άρντα στη δεύτερη κατηγορία ποδοσφαίρου της χώρας.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας με 2-0 από τη Λουντογκόρετς για το πρωτάθλημα.

ΤΣΑΡΣΚΟ ΣΕΛΟ Στατιστικά

*Σημειώθηκε NG & under 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις (δες το στην Betshop)

*Αγνοεί τη νίκη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.

*Σκόραρε μόλις μία φορά στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.

ΑΡΝΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Στην παρθενική εμφάνισή της στη μεγάλη κατηγορία ποδοσφαίρου της Βουλγαρίας, η Άρντα κατάφερε να αποσπάσει το βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στην Μπότεφ Πλόβντιβ (0-0 εντός έδρας) την προηγούμενη βδομάδα. Το συγκρότημα του Μπέλτσεβ είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης, δημιούργησε τέσσερις ευκαιρίες για γκολ εκ των οποίων οι δύο κατέληξαν στην αντίπαλη εστία.

“Στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν πολύ καλύτεροι από την αντίπαλό μας. Οι ποδοσφαιριστές μου έδειξαν μεγάλη διάθεση, ίσως σεβάστηκαν περισσότερο την Μπότεφ Πλόβντιβ”, υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Άρντα, η οποία θα αντιμετωπίσει σήμερα την Τσάρσκο Σέλο στο ντέρμπι των νεοφώτιστων.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εντός έδρας) με την Μπότεφ Πλόβντιβ για το πρωτάθλημα.