23η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΤΣΑΡΛΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μπάρνσλεϊ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Φίλιπς στο 24’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Τέιλορ στο 70’.

Μέτρια εμφάνιση, αλλά με ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Τσάρλτον. Παρά την έντονη πίεση που δέχθηκε και το γεγονός ότι έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε και κατάφερε να ισοφαρίσει.

Την επιστροφή της στις νίκες ψάχνει εδώ και αρκετά ματς και σήμερα ίσως έχει την κατάλληλη ευκαιρία για να τη βρει. Έχει το πλεονέκτημα έδρας, είναι εξαιρετική επιθετικά, σκοράρει με τεράστια ευκολία στις αναμετρήσεις, όμως «πληρώνει» τα πολλά αμυντικά της προβλήματα. Μετράει μόλις μία νίκη στις τελευταίες πέντε αναμετρήσεις της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Τσάρλτον Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΠΕΡΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Όξφορντ, στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Ροντρίγκες στο 25’ και το 2-0 ο ίδιος στο 83’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο ΜακΓκουέιν στο 89’.

Τραγική εμφάνιση και βαριά ήττα για τη Μπέρτον. Σαν να μην μπήκε ποτέ στον αγωνιστικό χώρο ήταν η εικόνα της, καθώς δημιούργησε ελάχιστες ευκαιρίες και δεν μπόρεσε να απειλήσει με καμία. Αμυντικά δέχθηκε ασφυκτική πίεση, υποκύπτοντας εύκολα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Σε κακή κατάσταση βρίσκεται εδώ και αρκετό καιρό, μετράει μόλις μία νίκη στις τελευταίες πέντε αναμετρήσεις της, ενώ δεν κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της σε καμία από τις δέκα πρόσφατες. Δυσκολεύεται πολύ στις εξόδους της, δέχεται εύκολα γκολ, ενώ βρήκε δίχτυα μόλις σε μία από τις τέσσερις τελευταίες. Μπορεί παρ’ όλα αυτά σήμερα να εκμεταλλευτεί τα προβλήματα που βγάζει αμυντικά η αντίπαλός της ώστε να βρει και πάλι την επαφή της με τα δίχτυα.