9η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΤΣΑΡΛΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Στίβενεϊτζ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με το Ριντ στο 34’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Τέιλορ στο 90+2’ με πέναλτι.

Πάλεψε η Τσάρλτον και κατάφερε να φύγει με το βαθμό της ισοπαλίας από την έδρα της Στίβενεϊτζ. Έμεινε πίσω στο σκορ λίγο μετά το ημίωρο, όμως πίεσε στη συνέχεια και κατάφερε στις καθυστερήσεις του αγώνα να βρει το γκολ της ισοφάρισης.

Μετά τα δύο θετικά αποτελέσματα που απέσπασε στις πρόσφατες αναμετρήσεις της στο πρωτάθλημα, θέλει σήμερα να πάρει και τη δεύτερη της νίκη. Μαχητική σε όλα τα παιχνίδια της, βρήκε δίχτυα με συνέπεια, αλλά τα αμυντικά της προβλήματα της κόστισαν, αφού δέχεται γκολ με τεράστια ευκολία.

Τσάρλτον Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΓΟΥΙΚΟΜΠ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κρίσταλ Πάλας Κ21 με σκορ 1-0, στα πλαίσια του Λιγκ Τρόφι. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Λέαχι στο 90+2’ με πέναλτι.

Ακόμα μία νίκη για τη Γουίκομπ με μια καλή εμφάνιση. Δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και απείλησε με αρκετές από αυτές την αντίπαλη, σκοράροντας εν τέλη στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα θετικά αποτελέσματα θέλει να δώσει, βρίσκοντας μπροστά της την κακή αμυντικά Τσάρλτον. Είναι σε καλή κατάσταση, σκοράρει με άνεση στις περισσότερες αναμετρήσεις της, ενώ βελτίωσε την αμυντική της εικόνα, διατηρώντας το μηδέν στην εστία της στα τρία πρόσφατα παιχνίδια της.