12η αγωνιστική

* Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

* Αήττητη η Γιατάι στα 7 τελευταία μεταξύ τους (6-1-0)!

ΓΙΑΤΑΪ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (4-3) από την Μπεϊζίνγκ Γκουοάν. Ο Λεονάρντο (22’) άνοιξε το σκορ για τη Γιατάι, αλλά πριν το ημίχρονο η Γκουοάν γύρισε το ματς με τον Σόουζα (29’ & 41’). Οι Λεονάρντο (49’) και Ταν (65’) έδωσαν έκαναν το 2-3 και η Γκουοάν πέτυχε νέα ανατροπή με Γιανγκ (66’) και Κανγκ (87’).

Για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι πλήρωσε τα αμυντικά της προβλήματα η Γιατάι, με αποτέλεσμα να κατρακυλήσει στην 7η θέση εξαιτίας των δύο πρόσφατων ηττών.

Χορταστικό το παιχνίδι της περασμένης Παρασκευής στο Πεκίνο, όπου κατάφερε να προηγηθεί δις, αλλά της έλειψε η κυνικότητα. Πρωταγωνιστής εκ νέου ο Βραζιλιάνος φορ Λεονάρντο που έφτασε τα 9 γκολ και είναι πρώτος σκόρερ στην CSL. Η άμυνα όμως συνέχιζε να μπάζει παρότι ο κόουτς Γιανγκ άλλαξε το σύστημα με 5αδα πίσω.

Διαθέτει την καλύτερη επίθεση στη λίγκα (19 γκολ), μαζί με άλλες τρεις ομάδες, αλλά το παθητικό της άμυνας είναι το 2ο χειρότερο του πρωταθλήματος.

ΓΙΑΤΑΪ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της

* Δέχθηκε γκολ στα 7/8 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

ΣΕΝΖΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (3-0) από τη Ζεζιάνγκ. Ο Γιάο (52’) άνοιξε το σκορ, ο Μουσεκουί (61’) έκανε το 2-0 και ο Κουασί με πέναλτι (68’) διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Την περασμένη Παρασκευή επιβεβαιώθηκε ξανά η εκτός έδρας αδυναμία της, γνώρισε νέα βαριά ήττα μακριά από την Σενζέν και διατηρήθηκε χαμηλά στην CSL, με μόλις έναν πόντο στα 4 φετινά ταξίδια.

Πιέστηκε από νωρίς στην έδρα της Ζεζιάνγκ, έβγαλε το πρώτο μέρος με μόλις 29% κατοχή και δίχως τελική εντός εστίας. Τελικά λύγισε στο ξεκίνημα της επανάληψης και δεν είχε αντίδραση στο προβάδισμα των γηπεδούχων.

Το αρνητικό εκτός έδρας σερί κρατάει από το 2022, στα 8 τελευταία ταξίδια της έχει κατακτήσει έναν βαθμό κι έχει δεχθεί 25 γκολ!