27η αγωνιστική

*Σε ουδέτερη τοποθεσία, στην πόλη Χαϊκού.

*Με over2.5+g/g ολοκληρώθηκαν οι τελευταίες 4 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΤΣΑΝΓΚΤΣΟΥΝ ΓΙΑΤΑΙ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με 4-1 απέναντι στη Χεμπέι, για την περασμένη αγωνιστική. Ανώτερη καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, πήρε δίκαια το προβάδισμα με 2-1 στο 1ο ημίχρονο. Μπήκε δυνατά στο β’ μέρος και με δύο γκολ μέσα σε ένα πεντάλεπτο “καθάρισε” τη νίκη, με το τελικό 4-1 να διαμορφώνεται στο 66ο λεπτό της αναμέτρησης.

Νίκη εντός προγράμματος για την Τσανγκτσούν Γιατάι, η πρώτη μετά από τρεις αγωνιστικές. Βρίσκεται στην 11η θέση της βαθμολογίας, ουσιαστικά αδιάφορη βαθμολογικά για το υπόλοιπο του πρωταθλήματος. Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 14 από τις 26 αναμετρήσεις της έως τώρα στο πρωτάθλημα.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

ΤΣΑΝΓΚΤΣΟΥΝ ΓΙΑΤΑΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Over2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΚΑΝΓΚΤΖΟΥ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 απέναντι στην Νταλιάν, για την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, με πολλές ευκαιρίες απέναντι στις δύο εστίες, έμεινε πίσω στο σκορ στο 53ο λεπτό. Κατάφερε να αντέξει στην πίεση των αντιπάλων της στη συνέχεια, έβγαλε αντίδραση και “έσωσε” το βαθμό της ισοπαλίας διαμορφώνοντας το τελικό 1-1 στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης.

Χωρίς νίκη στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια της στο πρωτάθλημα (0-3-1). Βρίσκεται στη 14η θέση της βαθμολογίας, σε απόσταση ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη και τη 16η Κουανγκτσόου Έβεργκραντ. Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 14 από τις 26 αναμετρήσεις της έως τώρα στο πρωτάθλημα.