8η Αγωνιστική

* Under 2.5 τα 6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

Δείτε τα Προγνωστικά Πορτογαλίας

ΤΣΑΒΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Πορτιμονένσε. Με το πέναλτι του Εστρέλα στο 19ο λεπτό κρίθηκε το παιχνίδι. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Βιτόρια της Τσάβες.

Με δύο σερί ήττες πήγε στη διακοπή η Τσάβες, έπαιξαν το ρόλο τους σε αυτές οι πωλήσεις των Πίνα (χαφ) και Μπάτσι (εξτρέμ) στο φινάλε της μεταγραφικής περιόδου. Εντός προγράμματος το 3-0 στο Ντραγκάο, δίκαιο το 1-0 στο Πορτιμάο, όπου μπήκε καλύτερα στο ματς και είχε δύο μεγάλες ευκαιρίες να προηγηθεί. Εντελώς διαφορετική η εικόνα της μετά το γκολ που δέχθηκε, κινδύνεψε πολλές φορές με δεύτερο γκολ, δεν βρήκε λύσεις στο δεύτερο μέρος όταν οι γηπεδούχοι έπαιξαν πιο κυνικά.

Αγνοεί ακόμα την εντός έδρας νίκη σε τρεις απόπειρες, τις δυο που κατάφερε ήταν στη Μαδέιρα και στο “Αλβαλάδε”.

Τιμωρημένος ο αρχηγός Βιτόρια (στόπερ), έτοιμος να τον αντικαταστήσει πραγματοποιώντας το ντεμπούτο του με την ομάδα ο Πονκ, που αποκτήθηκε στο τέλος των μεταγραφών. Τελευταία προσθήκη η απόκτηση του Γκανέζου εξτρέμ Αμπάς.

ΤΣΑΒΕΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 5/7 φετινά παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 4/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΕΣΤΟΡΙΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Πόρτο. Ο Γκουβέια άνοιξε το σκορ για την Εστορίλ στο 41ο λεπτό, στο 77΄ αποβλήθηκε ο Εντιαγέ των γηπεδούχων και στο 90+9’ ισοφάρισε ο Ταρεμί με πέναλτι.

Με καλή ψυχολογία πήγε στη διακοπή η Εστορίλ, μπορεί οι εμφανίσεις να μην θέλγουν, όμως είναι αποτελεσματική στο ξεκίνημα της εποχής Βερίσιμο.

Στο τελευταίο παιχνίδι της εκμεταλλεύτηκε εν μέρει την κρίση στην πρωταθλήτρια Πόρτο, έχασε ένα ιστορικό “τρίποντο” στις καθυστερήσεις των καθυστερήσεων εξαιτίας μίας αδιανόητης ενέργειας αμυνόμενου να παίξει την μπάλα με το χέρι μέσα στην περιοχή. Νωρίτερα είχε κάνει μία εξόχως ανταγωνιστική εμφάνιση, με τις πιο καθαρές ευκαιρίες στο παιχνίδι και πριν και μετά το προβάδισμά της.

Με βασικές απουσίες στα χαφ σήμερα, τιμωρημένος ο Εντιαγέ, τραυματίας ο Ροζιέ. Εκτός και ο φορ Ζοάο Κάρλος. Επέστρεψε ως αλλαγή απέναντι στην Πόρτο μετά από σχεδόν ένα χρόνο απουσίας ο στόπερ Άφρικο.