*3η αγωνιστική

*Αήττητο δέκα αγώνων με αντίπαλο την Τρουά «τρέχει» η Τουλούζ ανεξαρτήτως έδρας (5-5-0).

*Under 2.5 ήρθαν οι πέντε πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως έδρας.

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΤΡΟΥΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-2 από τη Μονπελιέ. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 3’, ισοφάρισε με πέναλτι του Ταρντιέ στο 12’, δέχθηκε το 2-1 στο 15’ και έφερε ξανά το ματς στα ίσα με τον Μαμά Τουρέ στο 17’. Η Μονπελιέ πήρε τη νίκη με γκολ στο 81’.

Μπήκε με το… αριστερό στο νέο πρωτάθλημα η Τρουά, γνωρίζοντας την ήττα με 3-2 απ’ τη Μονπελιέ εκτός έδρας. Ανοικτό παιχνίδι απ’ το ξεκίνημα, δύο φορές βρέθηκε να κυνηγάει, είχε απάντηση αμφότερες και πήγε με το χορταστικό 2-2 στην ανάπαυλα. Στους ίδιους ρυθμούς συνέχισαν οι δύο ομάδες στο δεύτερο μέρος, χάθηκαν εκατέρωθεν ευκαιρίες, η Μονπελιέ το τόλμησε περισσότερο στο φινάλε και έφτασε στη νίκη.

“Είμαστε απογοητευμένοι, όχι από την εμφάνιση, αλλά απ’ το αποτέλεσμα. Θα μπορούσαμε να σκοράρουμε περισσότερες φορές απ’ την αντίπαλο”, είπε φανερά ξενερωμένος ο κόουτς Ιρλές. Η προτεραιότητά της Τρουά δεν αλλάζει τη φετινή χρονιά, η εξασφάλιση της παραμονής είναι ο στόχος της και με τα μέχρι τώρα δεδομένα θα χρειαστεί να δώσει τεράστια μάχη για να αποφύγει το… μοιραίο. Τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα ο δεξιός μπακ Μπαλντέ (από Παρί Σ.Ζ), μπήκε αποστολή όπως επίσης και οι Ραμί, Ντινγκομέ και Ουγκμπό. Συνεχίζει τραυματίας ο Κοντέ.

ΤΡΟΥΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*N/G τα 3/4 πρόσφατα παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 4/5 τελευταία ματς.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΤΟΥΛΟΥΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Νις. Μπήκε μπροστά στο σκορ με τον Νταλίνχα στο 20’, δέχθηκε την ισοφάριση στο 78’.

Έβγαλε ενθουσιασμό στην επιστροφή της στη μεγάλη κατηγορία, άγγιξε τη νίκη, αλλά τελικά παραχώρησε 1-1 με τη Νις εντός έδρας. Είχε αρκετά καλή εικόνα στο πρώτο ημίχρονο, πήρε κεφάλι στο σκορ στο 20λεπτο, στο δεύτερο ημίχρονο υποχώρησε για να διαχειριστεί το προβάδισμα, δέχθηκε φάσεις και δεν κατάφερε να κρατήσει το 1-0, ενώ στο φινάλε κινδύνεψε να χάσει και τον πόντο. Το 1-1 πάντως κρίνεται απόλυτα δίκαιο αποτέλεσμα.

“Κάναμε ένα καλό πρώτο ημίχρονο, χάσαμε τη συνοχή μας στο δεύτερο ημίχρονο και επιτρέψαμε στην αντίπαλο να μπει στη διεκδίκηση της νίκης”, είπε ο κόουτς Μοντανιέ. Η βασική της προτεραιότητα είναι σωτηρία και να παίξει ωραίο και επιθετικό ποδόσφαιρο. Ξεκινάει από καλή αφετηρία τη σεζόν και δείχνει να έχει σημαντικό προβάδισμα όσον αφορά την παραμονή. Βρίσκεται κοντά στην απόκτηση του χαφ Σακί (από Οσέρ). Στα θετικά για την αναμέτρηση με την Τρουά, η παράδοση που διατηρεί στην έδρα της αντιπάλου, καθώς είναι αήττητη στις πέντε πρόσφατες επισκέψεις της (3-2-0). Μοναδική απουσία ο μεσοεπιθετικός Σαϊμπί.