24η αγωνιστική

*Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 4/5 τελευταίες αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

*Η Μονπελιέ δεν έχει ηττηθεί στις τελευταίες πέντε επισκέψεις της στην έδρα της Τρουά (2-3-0).

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΤΡΟΥΑ

Προηγούμενο ματς: Βαριά εκτός έδρας ήττα με 4-0 από τη Ρεμς, για την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα παιχνίδι που δε χρήζει ιδιαίτερης ανάλυσης, είχε παθητικό ρόλο καθόλη τη διάρκεια των ενενήντα λεπτών, μένοντας δίκαια πίσω στο σκορ με 2-0 στο 44′. Η Ρεμς μπήκε δυνατά και στο β’ μέρος, έκανε το 3-0 στο 50′ και το υπόλοιπο παιχνίδι απέκτησε διαδικαστικό χαρακτήρα. Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης.

Έκτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς νίκη για την ομάδα του κόουτς Κισνόρμπο στο πρωτάθλημα (0-1-6), με τα τέσσερα από αυτά να ολοκληρώνονται με g/g. Βρίσκεται στη 17η θέση της βαθμολογίας, στο -1 από τη σωτηρία και τη 16η Μπρεστ. Διαθέτει τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας, έχοντας δεχτεί 52 γκολ σε 23 αγώνες! Εντός έδρας μετράει μόλις 1 νίκη σε 11 αγώνες για τη Ligue 1, με τους τέσσερεις από τους τελευταίους πέντε να ολοκληρώνονται με under2.5 γκολ.

Σταθερά εκτός οι Ραμί, Ταρντιέ, Κοντέ και Παλαβερσά.

ΤΡΟΥΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over3.5 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*G/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΜΟΝΠΕΛΙΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 3-0 επί της Μπρεστ, για την περασμένη αγωνιστική. Εκμεταλλεύτηκε το νωθρό ξεκίνημα των φιλοξενούμενων και βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-0 στο 17ο λεπτό του παιχνιδιού (1-0 στο 4′ χάρη σε αυτογκόλ του Ερεγιέ). Κυριάρχησε σε όλον τον υπόλοιπο αγώνα, με το τελικό 3-0 να διαμορφώνεται στο 54ο λεπτό της αναμέτρησης, Διαδικαστικού χαρακτήρα το τελευταίο μισάωρο, δεν άλλαξε κάτι.

Πρώτη νίκη για την ομάδα του Ντερ Ζακαριάν μετά από δυο συνεχόμενες ήττες στο πρωτάθλημα. Ανέβηκε στη 14η θέση της βαθμολογίας, στο +4 από την επικίνδυνη ζώνη και τη 17η Τρουά. Μετράει 2 νίκες στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της στη Ligue 1, αμφότερες με 0-2. Αξιοσημείωτο το γεγονός ότι έχει μόλις 1 ισοπαλία σε 11 αγώνες πρωταθλήματος μακριά από το γήπεδο της.

Σταθερά εκτός οι Σεντ-Λους, Μπερτό, Πέδρο Μέντες και Μαβιντιντί.