*Η Τρουά επικράτησε και στα τρία τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Γκινγκάμπ.

*No Goal τα 6/7 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΤΡΟΥΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Επινάλ, για το κύπελλο. Βρέθηκε πίσω στο 48′ και παρότι ισοφάρισε τέσσερα λεπτά αργότερα με τον Λεφεμπβρέ, εν τέλει δέχθηκε και δεύτερο τέρμα στο 85′

Την ήττα υπέστη και πάλι η Τρουά, μετά από τέσσερα παιχνίδια στα οποία και είχε μια νίκη και τρεις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Πάτρικ Κισνόρμπο φιλοξενήθηκε από την Αζαξιό, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-0. Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο, βρέθηκε πίσω στο σκορ, με την άμυνα της να είναι εκτεθειμένη σε κάποιες περιπτώσεις. Έπεσε ο ρυθμός μετά την ανάπαυλα, με την ίδια να μην απειλεί ιδιαίτερα.

Παραμένει έτσι εντός της επικίνδυνης ζώνης μέχρι τώρα, έχοντας συγκεντρώσεις μόλις 13 βαθμούς στην πορεία της. Από δυο νίκες, ισοπαλίες και ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της. Το περασμένο Σάββατο, ηττήθηκε με 2-1 από την Επινάλ και αποκλείστηκε από το κύπελλο.

Τρουά Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα 7/9 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Σεντ Μαλό, για το κύπελλο. Βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ (52′, 59′), για να ισοφαρίσει ισάριθμες με τους Κουρτέ (57′) και Γκομίς (90’+3). Επικράτησε με 2-4 στα πέναλτι.

Από ένα αήττητο σερί επτά αγώνων προέρχεται η Γκινγκάμπ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Στεφάν Ντουμόντ φιλοξενήθηκε από τη Ροντέ, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα. Σε ένα ματς με λίγες καλές στιγμές και από τις δυο πλευρές, η ίδια είχε δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο σε κεφαλιά του Σιντιμπέ, στην πιο αξιόλογη ευκαιρία της.

Πέμπτη ισοπαλία σε αυτό το αήττητο που έχει φτιάξει, γεγονός που τη φέρνει στο πρώτο μισό της κατάταξης και στο -8 από την κορυφή. Πανηγύρισε ένα διπλό στις έξι τελευταίες εξόδους της (1-3-2). Το περασμένο Σάββατο, απέκλεισε με 2-4 στα πέναλτι τη Σεντ Μαλό, μετά και το μεταξύ τους 2-2 για το κύπελλο.