*1η αγωνιστική

*Η νορβηγική ομοσπονδία επιτρέπει την παρουσία 200 ατόμων στις κερκίδες

*Έχουν σημειώσει 3/4 over 2.5 γκολ στην ιστορία τους ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

Τρόμσο – Ράουφος στην Goalbet
goalbet-logo

Δείτε τα Προγνωστικά Νορβηγίας

ΤΡΟΜΣΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

H Τρόμσο δεν τη… γλίτωσε την περασμένη αγωνιστική περίοδο, όπως τις προηγούμενες, έχασε τη “μάχη” της παραμονής έπειτα από τετραπλή ισοβαθμία. Ο Σίμο Βάλακαρι αποτέλεσε παρελθόν, καθώς η διοίκηση αποφάσισε να κάνει την προσπάθεια επανόδου με τον Γκάουτε Χέλστρουπ τον οποίο προσέλαβε τον περασμένο Μάιο. Παρελθόν σημαντικοί παίκτες όπως Έσπεγιορντ, Τέιλορ, Βάλακαρι, Μπακένγκα, Κόνσχαβν. Αντικατέστησε μερικούς με τους Ρούμπεν Γένσεν, Λαρς Σαέτρα και ο έμπειρος φορ Φίτιμ Αζέμι. Έπαιξε τρία φιλικά τον Ιούνιο και πήρε τα δύο κόντρα σε ΚΦΟΥΜ Όσλο (4-2) και Στιέρνταλς-Μπλινκ (2-0).

Προηγούμενο παιχνίδι: Αναδείχτηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα με αντίπαλο την Ούλενσακερ/Κίσα εκτός έδρας σε φιλική αναμέτρηση που αποτέλεσε την πρόβα τζενεράλε ενόψει της έναρξης του πρωταθληματος.

ΤΡΟΜΣΟ Στατιστικά

*5/9 φιλικά προετοιμασίας με N/G (δες το στη goalbet)

*6/9 φιλικά εντός του 2020 έληξαν με under 2.5 γκολ

*Δέχτηκε γκολ σε 11 από τα 15 εντός έδρας, πέρυσι

ΡΑΟΥΦΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ράουφος κρατά θετικό πρόσημο από την πορεία πέσυσι, αφού ως νεοφώτιστη, κατάφερε να κερδίσει την παραμονή με +13 από την επικίνδυνη ζώνη. Η επιτυχία αυτή, δίνει την ευκαιρία στον τεχνικό Κρίστιαν Γιόνσεν να παραμένει στο τιμόνι της ομάδας για τέταρτη συνεχή χρονιά. Ο 43χρονος Νορβηγός είναι στη Ράουφος από τον Ιανουάριο του 2017. Όσον αφορά το μεταγραφικό παζάρι, έφερε ως επί το πλείστον παίκτες νεαρούς, με περιθώρια εξέλιξης, όπως οι Σέρενσεν, Γιόνσεν, Μπράιβικ, Φρέμσταντ και Μέλερχαγκεν. Σε τέσσερα φιλικά τον Ιούνιο, πήρε το ένα και έχασε δύο.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ηττήθηκε με σκορ 2-1 από τη Χαμ Καμ εκτός έδρας, σε φιλικό προετοιμασίας. Στο 12’ ο Λάινε έδωσε προβάδισμα στη Ράουφος για το 0-1 του ημιχρόνου. Ο Κβέρνστουεν ισοφάρισε με πέναλτι στο 80’ και επτά λεπτά μετά ολοκλήρωσε την ανατροπή.