18η αγωνιστική

*Η Τρομσντάλεν επικράτησε στα τρία τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Νότοντεν στο πρωτάθλημα, ανεξαρτήτου έδρας.

*Στον πρώτο γύρο: Νότοντεν – Τρομσντάλεν 1-3

ΤΡΟΜΣΝΤΑΛΕΝ

Την πρώτη της ήττα μετά από έξι παιχνίδια και με απολογισμό πέντε νίκες και μια ισοπαλία, υπέστη και πάλι η Τρομσντάλεν. Την προηγούμενη Κυριακή, η ομάδα του Γκάουτε Χέλστρουπ φιλοξενήθηκε από την Φλόρο, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με σκορ 1-0. Ένα γκολ στο 13ο λεπτό ήταν αρκετό για να κρίνει το ματς. Δεύτερο ματς στα 13 τελευταία που δεν σκοράρει.

Υποχώρησε έτσι στην έβδομη θέση και εκτός πλέι οφ, μετρώντας 25 βαθμούς σε 17 αναμετρήσεις. Πέντε νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες ο απολογισμός της στα εντός έδρας παιχνίδια του φετινού πρωταθλήματος, έχοντας επικρατήσει στα πέντε πιο πρόσφατα από αυτά.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Φλόρο για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G & Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες στο στην Goalbet)

Το Τρομσντάλεν – Νότοντεν παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΝΟΤΟΝΤΕΝ

Μακριά από τους τρεις βαθμούς της νίκης παραμένει εδώ και δυο αγωνιστικές η Νότοντεν, μετρώντας μια ισοπαλία και μια ήττα. Την περασμένη εβδομάδα, η ομάδα του Κένεθ Ντόκεν φιλοξένησε την Άαλεσουντ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1. Αγωνιζόμενη με αριθμητικό πλεονέκτημα από το 10′, κατάφερε να πάρει το προβάδισμα ένα λεπτό μετά με τον Σαλασίβα. Στην επανάληψη όμως, δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης για το τελικό αποτέλεσμα.

Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 21 συνολικά και είναι στην 10η θέση, μαζί με τη Γιερβ, η οποία έχει και ένα ματς λιγότερο. Παράλληλα, με 19 τέρματα ενεργητικό, διαθέτει τη δεύτερη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας. Τρεις νίκες και πέντε ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, αγνοώντας το διπλό στις τρεις τελευταίες εξόδους της.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Άαλεσουντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.