15η αγωνιστική.

*Goal/Goal & Over 2.5 οι πέντε από τις έξι πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως έδρας.

Τρινίτα Οΐτα- Ναγκόγια στον Stoiximan

ΤΡΙΝΙΤΑ ΟΪΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Στην ανωτερότητα της Τόκιο υπέκυψε την περασμένη αγωνιστική η Τρινίτα Οΐτα, γνωρίζοντας την ήττα με 3-1. Υστέρησε σημαντικά στο πρώτο ημίχρονο, βρέθηκε πίσω στο 30’ (1-0) και δέχθηκε δεύτερο τέρμα στο 39’ (2-0). Στο δεύτερο 45λεπτο μείωσε με τον Οναΐβου στο 59’ (2-1), δεν μπόρεσε να απειλήσει ιδιαίτερα την αντίπαλη εστία, κινδύνεψε αντίθετα σε πολλές περιπτώσεις, για να έρθει το 3-1 στις καθυστερήσεις (91’).

Δεύτερη διαδοχική ήττα για την Τρινίτα Οΐτα, μετά απ’ αυτή που προηγήθηκε από την Καβασάκι (0-1), συμπλήρωσε «τριάδα» αγώνων χωρίς νίκη (0-1-2), μοιράζεται την 4η θέση μαζί με τις Ναγκόγια και Κασίμα στους 24 πόντους, στο -3 από την 3η θέση και στο -9 από την κορυφή. Εντός έδρας μετράει απολογισμό 3-1-3 με επιμέρους σκορ 7-4. Αμφίβολος ο Μιτσουχίρα (Επιθετικός, 3, 0), απουσιάζουν σε διεθνή καθήκοντα οι Κοζίμα (Τερματοφύλακας) και Ιβάτα (Αμυντικός, 14, 2).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από την Τόκιο.

Τρινίτα Οΐτα Στατιστικά

*Under 2.5 τα 7/8 τελευταία παιχνίδια στο πρωτάθλημα. (δες το στον Stoiximan)

*Under 2.5 οι επτά φετινές έξοδοί της στο πρωτάθλημα.

*Πέτυχε τα 11/16 γκολ της στο δεύτερο μέρος.

ΝΑΓΚΟΓΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Κρίση περνάει το τελευταίο διάστημα η Ναγκόγια, η οποία υπέστη νέα ήττα, αυτή τη φορά με 3-1 από τη Σεντάι εκτός έδρας. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 6’ (1-0), ισοφάρισε με τον Ματέους στο 27’ (1-1) και χωρίς να είναι κατώτερη από την αντίπαλο στο υπόλοιπο του αγώνα, δέχθηκε το 2-1 στο 74’ και το 3-1 στο 82’ της συνάντησης, χωρίς να προβάλει καμία αντίσταση από την πλευρά της.

Δεύτερη διαδοχική ήττα για την Ναγκόγια, μετά απ’ αυτή που προηγήθηκε από τη Ματσουμότο Γιαμάγκα (0-1), μοιράζεται την 4η θέση με τις Τρινίτα Οΐτα και Κασίμα στους 24 πόντους, στο -3 από την 3η θέση και στο -9 από την πρωτοπόρο Τόκιο. Αγνοεί τη νίκη στις έξι πρόσφατες εξόδους της (0-3-3), όλες οι ισοπαλίες ήρθαν με σκορ 1-1. Συνεχίζει τραυματίας ο Τζο (Επιθετικός, 12, 5), επιστρέφουν δύο ποδοσφαιριστές που απουσίαζαν σε διεθνείς υποχρεώσεις, μακροχρόνια τα υπόλοιπα προβλήματα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από τη Σεντάι.