*10η αγωνιστική.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

ΤΡΙΚΑΛΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Διασύρθηκε εκτός έδρας απ’ την Ξάνθη την περασμένη αγωνιστική, το τελικό 5-0 δεν αφήνει περιθώρια για κριτική. Δεν μπήκε ποτέ στο ματς, δέχτηκε τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο, το δεύτερο μέρος αποτέλεσε τυπική διαδικασία, οι Θρακιώτες βρήκαν άλλα δύο γκολ κόντρα στα τραγικά Τρίκαλα. Επιστροφή στις ήττες για τους Θεσσαλούς, έχουν ρεκόρ 2-1-3 στις τελευταίες έξι αγωνιστικές, με 10 πόντους είναι στο +2 απ’ την τελική τετράδα.

Ο διασυρμός έφερε εξελίξεις, καθώς ο κόουτς Αμπέντε αποχώρησε, με τους Ουσταμπασίδη – Καλογιάννη να αναλαμβάνουν την ομάδα από εδώ και στο εξής. Παρελθόν επίσης οι παίκτες Νίζιτς, Παρέδες, Ρεκίν και Σεντουριόν. Η αποστολή: Περλιέσι, Γκάρας, Αγριμάκης, Σανδραβέλης, Ντιαλόσι, Νιάρος, Κεχαγιάς, Μανίσογλου, Αουντίνο, Πέλκας, Ιωαννίδης, Χειρίτραντας, Ελευθεριάδης, Ριζογιάννης, Μπαξεβάνος, Μυλόπουλος, Νάστο, Γκοβίνας, Ευθυμίου, Κουσκουνάς, Ζησόπουλος, Τσούπανος.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 5-0 κόντρα στην Ξάνθη. Στο 3-0 το ημίχρονο με τα γκολ των Πλατέλλα, Ιμπραΐμι και Τσέλιου, ακολούθησαν άλλα δύο γκολ στο δεύτερο μέρος απ’ τους Ιμπραΐμι και Βιθέντε.

ΤΡΙΚΑΛΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2.5 τα 6/9 παιχνίδια στο πρωτάθλημα (δες το στη betshop).

*ΝG τα 7/10 ματς σ’ όλες τις διοργανώσεις.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Είχε δύσκολο έργο στο εντός έδρας ματς με τον ΠΑΟΚ Β’, το τελικό 1-1 θεωρήθηκε θετικό αποτέλεσμα. Λίγα πράγματα απ’ τις δύο ομάδες, δίκαιο το αποτέλεσμα, αν κάποιος άξιζε να κερδίσει αυτός ήταν ο Θεσπρωτός που έκανε καλή εμφάνιση στο δεύτερο 45λεπτο. Είχαν προηγηθεί δύο σερί νίκες για την ομάδα του Χουάν Ραμόν Ρότσα κόντρα σε Νίκη Βόλου (2-0) και Ολυμπιακό Βόλου (0-1), έχει ρεκόρ 4-1-3 στις πρώτες οκτώ αγωνιστικές. Με 13 πόντους είναι στην 5η θέση, μια αρκετά καλή συγκομιδή. Υποβλήθηκε σε εγχείρηση ο Πατσέκο, δεν υπολογίζεται, λογικά επιστρέφουν οι Πούφλης (Μέσος, 6,1) και Βασιλάκης (Αμυντικός, 1,1).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στον ΠΑΟΚ Β’. Στο 50’ το 1-0 με πέναλτι του Σαραντίδη, το 1-1 έκανε ο Γκορντεζιάνι στο 55’.