*8η αγωνιστική.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

ΤΡΙΚΑΛΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Κατώτερα των περιστάσεων στο εκτός έδρας ντέρμπι με την Αναγέννηση Καρδίτσας, διασύρθηκαν 4-2, το σκορ τα λέει όλα για την εικόνα του αγώνα. Μπήκαν πολύ άσχημα στο ματς, δέχτηκαν γκολ στο τρίτο λεπτό, το ημίχρονο έκλεισε στο 2-0, το τρίτο γκολ της Αναγέννησης στην έναρξη του δεύτερου μέρους τελείωσε οριστικά το παιχνίδι. Επιστροφή στις ήττες έπειτα από δύο αγωνιστικές που είχαν 0-0 με τον Ολυμπιακό Β’ και τη νίκη 2-0 επί του Απόλλωνα Πόντου. Νωρίτερα έχασαν 1-0 εκτός έδρας απ’ τη Βέροια, είχαν ξεκινήσει με 3/3 ισοπαλίες στο πρωτάθλημα κόντρα σε Απόλλωνα Λάρισας (3-3 εκτός), Πανσερραϊκό (1-1 εκτός) και Ηρακλή (0-0 εντός). Η αποστολή: Σεντουριόν, Αγριμάκης, Γκάρας, Φουτσίνιο, Παρέδες, Σανδραβέλης, Ντιαλόσι, Νιάρος, Μανίσογλου, Αουντίνο , Κλεμέντε, Πέλκας, Γκοβίνας, Ιωαννίδης, Χειρίτραντας, Ρεκίν, Ελευθεριάδης. Ριζογιάννης, Μπαξεβάνος, Ευθυμίου, Κουσκουνάς, Νίζιτς.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-2 κόντρα στην Αναγέννηση Καρδίτσας. Στο 2-0 το ημίχρονο, το 3-0 ήρθε στο 49’, τα Τρίκαλα μείωσαν στο 71’ με πέναλτι του Ριζογιάννη, ωστόσο η Αναγέννηση έκανε το 4-1 στο 75’ με τον Κουτσιανικούλη. Στις καθυστερήσεις διαμορφώθηκε το 4-2 με νέο πέναλτι του Ριζογιάννη.

ΤΡΙΚΑΛΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2.5 τα 5/7 παιχνίδια στο πρωτάθλημα (δες το στη betshop).

*ΝG τα 5/8 ματς σ’ όλες τις διοργανώσεις.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Θετικό αποτέλεσμα η εντός έδρας ισοπαλία κόντρα στον ΠΑΟΚ Β’ το Σάββατο για τον Πιερικό, που υποχρεώθηκε να παίξει σε κάκιστο αγωνιστικό χώρο. Πολύ κακό παιχνίδι, καμία απ’ τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να βγάλει σοβαρές συνεργασίες, η μοναδική αξιόλογη φάση ήταν για τον δικέφαλο με τον Χατζηστραβό. Στο φινάλε, το τελικό 0-0 κρίθηκε δίκαιο. Δεύτερο σερί θετικό αποτέλεσμα μετά το εκτός έδρας 1-0 επί του Ολυμπιακού Βόλου, είχαν προηγηθεί δύο σερί ήττες κόντρα σε Αλμωπό (3-1 εκτός) και Νίκη Βόλου (0-3 εντός). Έχει ρεκόρ 2-2-3 στις πρώτες εφτά αγωνιστικές, με 8 πόντους είναι στη 11η θέση και στόχος του είναι η αποφυγή του υποβιβασμού. Η αποστολή: Γαλάνης, Τζήμας, Ζαφειράκης, Ζούρκος, Ίτσιος, Καγκελίδης, Καρανάτσιος, Μητακίδης, Κριμιτζάς, Μαυρίδης, Μηλιώτης, Μουρατίδης, Παντελιάδης, Πέλκας, Τοπαλίδης, Γιαλαμίδης, Χαρτσιάς, Σουντάρ, Μπουόλι, Εμπουσί.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 κόντρα στον ΠΑΟΚ Β’. Κάκιστο παιχνίδι, χωρίς φάσεις.