*2η αγωνιστική (Βόρειος Όμιλος) – Εξ αναβολής.

*Η αναμέτρηση διεξάγεται με περιορισμένο αριθμό θεατών στις κερκίδες.

*Η αναμέτρηση είχε οδηγηθεί σε αναβολή μετά από αίτημα του Ολυμπιακού Β, καθώς είχε αρκετές ελλείψεις παικτών, που είχαν υποχρεώσεις με εθνικές ομάδες.

ΤΡΙΚΑΛΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Από την πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα προέρχονται τα Τρίκαλα. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χόρχε Αμπέντε υποδέχθηκε τον Απόλλωνα Πόντου, του οποίου και επικράτησε με 2-0. Για ακόμη μια φορά έδειξε σαφές πρόβλημα στην τελική προσπάθεια, για να βρει λύσεις στο τελευταίο δεκάλεπτο, όταν και πέτυχε και τα δυο τέρματα.

Μέχρι τότε, οι “κυανέρυθροι” είχαν τρεις ισοπαλίες και μια ήττα. Με μόλις έξι βαθμούς, είναι στην 11η θέση του ομίλου, μαζί με τον Πανσερραϊκό, ο οποίος έχει και παιχνίδι περισσότερο.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί του Απόλλωνα Πόντου, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκαν με τον Κουσκουνά στο 81′, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Νίζιτς, με πέναλτι στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τρίκαλα Στατιστικά

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια τους (δες το στην Betshop)

*Με No Goal και Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια τους.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β ΑΝΑΛΥΣΗ

Αήττητος συνεχίζει την πορεία του στο φετινό πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός Β, μετρώντας τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Το Σάββατο, η ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα υποδέχθηκε τον Πανσερραϊκό, για την πέμπτη αγωνιστική, κόντρα στον οποίο επικράτησε με 2-1. Καλύτερος στον αγωνιστικό χώρο σε όλη τη διάρκεια, παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, εκμεταλλεύτηκε ένα λάθος του αντίπαλου πορτιέρο και πήρε άμεσα τα ηνία, επικρατώντας δίκαια.

Κάπως έτσι, έφτασε τους δέκα βαθμούς και είναι στην τρίτη θέση του ομίλου, στο -4 από την πρωτοπόρο Βέροια, η οποία έχει και δυο παιχνίδια περισσότερα ωστόσο. Η αποστολή: Στουρνάρας, Νίκας, Αποστολόπουλος, Κουτσίδης, Μπαγκαλιάνης, Βοΐλης, Σαπουντζής, Ντόι, Κινκουέ, Νίκολιτς, Κίτσος, Τσέλιος, Ξενιτίδης, Λιάτσος, Γκαλιάνι, Κατσογιάννης, Νικόλης, Κωστή, Μαρίνος

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί του Πανσερραϊκού, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 30′ με το πέναλτι του Κωστή (ανύπαρκτο) και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 47′, εν τέλει βρήκε και πάλι δίχτυα, πέντε λεπτά αργότερα, με τον Βοΐλη.