*6η αγωνιστική.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

ΤΡΙΚΑΛΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Πήγε να παίξει στη Βέροια και είχε παντελώς αμυντικούς σκοπούς, άλλωστε γνώριζε ότι δε θα είχε πολλές ευκαιρίες. Ο πιο ποιοτικός αντίπαλος είχε τον πλήρη έλεγχο, στο πρώτο ημίχρονο τα Τρίκαλα άντεξαν και πήγαν στα αποδυτήρια με το 0-0. Ωστόσο, η Βέροια βρήκε τη λύση στο 66’ και από εκεί και έπειτα διαχειρίστηκε την κατάσταση επιτυχώς, θα μπορούσε να έχει σκοράρει δεύτερη φορά. Παντελώς ακίνδυνα τα Τρίκαλα, έχασαν δίκαια. Πρώτη ήττα φέτος για τους Θεσσαλούς, που είχαν ξεκινήσει με 3/3 ισοπαλίες στο πρωτάθλημα κόντρα σε Απόλλωνα Λάρισας (3-3 εκτός), Πανσερραϊκό (1-1 εκτός) και Ηρακλή (0-0 εντός). Η αποστολή: Σεντουριόν, Αγριμάκης, Αουντίνο, Φουτσίνι, Νίζιτς, Παρέδες, Ρεκίν, Ελευθεριάδης, Ζησόπουλος, Ευθυμίου, Ιωαννίδης, Κεχαγιάς, Κουσκουνάς, Μανίσογλου, Μπαξεβάνος, Νιάρος, Πέλκας, Ριζογιάννης, Σανδραβέλης, Χειρίτραντας.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 κόντρα στη Βέροια. Το γκολ ο Μούργος στο 66’.

ΤΡΙΚΑΛΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2.5 τα 3/4 παιχνίδια στο πρωτάθλημα (δες το στη betshop).

*ΝG τα 3/5 ματς σ’ όλες τις διοργανώσεις.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν μπορεί να παίξει στο επίπεδο που απαιτούν οι συνθήκες, κάτι που φάνηκε και την περασμένη εβδομάδα κόντρα στον ΠΑΟΚ Β’. Σαφώς ανώτερος ο δικέφαλος απ’ την πρώτη στιγμή, σκόραρε δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο με τον Κούτσια και «καθάρισε» το ματς, ειδικά απ’ τη στιγμή που ο αντίπαλος έπαιζε με δέκα παίκτες. Τυπική διαδικασία το δεύτερο μέρος. Δεύτερη σερί ήττα μετά το εκτός έδρας 3-2 κόντρα στον Ολυμπιακό Βόλου, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 0-0 με τη Νίκη Βόλου και η εκτός έδρας ήττα 2-0 απ’ τον Αλμωπό Αριδαίας. Με έναν πόντο, ο Απόλλων είναι στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας και το μέλλον δε μοιάζει ευοίωνο.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-3 κόντρα στον ΠΑΟΚ Β’. Δύο γκολ ο Κούτσιας, το 3-0 ήρθε με αυτογκόλ του Καλογέρη. Με δέκα παίκτες απ’ το 37’ ο Απόλλων.