17η αγωνιστική

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Χάλμσταντ – Τρέλεμποργκ 1-2

ΤΡΕΛΕΜΠΟΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-3 επί της Νόρμπι, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Σαβολάινεν (αυτ. 8′) και Μόρτενσεν (53′) και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση (πεν. 80′, 81′), εν τέλει επικράτησε με το τέρμα του Αμίν στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Τρέλεμποργκ, μετά και από εκείνη επί της Σκέβντε (2-1 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, φιλοξενήθηκε από τη Νόρμπι, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό, με 2-3. Ευκαιρία και από τις δυο πλευρές στον αγωνιστικό χώρο, με την ίδια να παίρνει προβάδισμα δυο τερμάτων και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στην πορεία, εν τέλει ήταν αρκετά πιο εύστοχη στην τελική προσπάθεια για να επικρατήσει με γκολ στο φινάλε. Βρίσκεται έτσι στην τρίτη θέση, στο -1 από τη δεύτερη Μπράγκε και στο -7 από την αποψινή της αντίπαλο. Επικράτησε στα δυο πιο πρόσφατα εντός της.

Τρέλεμποργκ Στατιστικά

*Goal/Goal τα 8/9 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΧΑΛΜΣΤΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Λαντσκρόνα, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο 42′ με τον Αλεξάντερ Γιόχανσον και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 54ο λεπτό, εν τέλει επικράτησε με το τέρμα του Οφόσου-Αγιέ στις καθυστερήσεις.

Από ένα νικηφόρο σερί τριών αγώνων προέρχεται από την πλευρά της η Χάλμσταντ. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, υποδέχθηκε τη Λαντσκρόνα, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Αν και καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο, τα βρήκε αρκετά σκούρα σε γενικές γραμμές και χρειάστηκε ένα γκολ στο φινάλε για να πάρει εν τέλει το θετικό αποτέλεσμα. Είχαν προηγηθεί οι νίκες επί των Ούτσικτενς (4-1 εντός) και Μπράγκε (1-2 εκτός), οπότε και είναι σταθερά μόνη πρώτη και στο +6 από τους διώκτες της. Πήρε το διπλό στις πέντε από τις οκτώ φετινές της εξόδους, έχοντας ακόμη δυο ισοπαλίες και μια ήττα.