11η αγωνιστική

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τρία τελευταία Τρέλεμποργκ – Μπράγκε.

ΤΡΕΛΕΜΠΟΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Λαντσκρόνα, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 39′ με τον Μπρίκιτς, για να δεχθεί την ισοφάριση στο 87ο λεπτό.

Τρεις νίκες και μια ισοπαλία μετράει η Τρέλεμποργκ στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Στέφαν Γιάκομπσον φιλοξενήθηκε από τη Λαντσκρόνα, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Ευτύχησε να πάρει προβάδισμα λίγο πριν την ανάπαυλα και παρότι είχε κάποιες καλές στιγμές στην πορεία, δεν “καθάρισε” το ματς και το “πλήρωσε” στο φινάλε.

Πρώτη απώλεια μετά τις νίκες που πήρε επί των Έστερσουντ (1-0 εντός), Σκέβντε (2-3 εκτός) και Βαστέρας (3-2 εντός), δείχνοντας ότι βρίσκει σιγά σιγά τα πατήματα της και ανεβαίνει στη βαθμολογία Β Σουηδίας. Επικράτησε στα 3/5 φετινά εντός της, έχοντας και δυο ήττες. Εκτίει τιμωρία ο Χέρμαν Χάλμπεργκ, ενώ εκτός λόγω τραυματισμού είναι ο Μίκο Βιιτίκο.

Τρέλεμποργκ Στατιστικά

*Goal/Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal και Under 2.5 τα 4/6 τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΜΠΡΑΓΚΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Έστερσουντ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 26ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 55′ με τον Καμόες και εν τέλει να φτάσει στην ανατροπή με το τέρμα του Απιά στις καθυστερήσεις.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Μπράγκε, μετά από τρία παιχνίδια, στα οποία και είχε μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κλέμπερ Σάρενπαα υποδέχθηκε την Έστερσουντ, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Αν και βρέθηκε πίσω λίγο πριν το μισάωρο, σταδιακά ισορρόπησε την κατάσταση και ισοφάρισε στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, “κλέβοντας” παράλληλα τη νίκη στο φινάλε.

Κάπως έτσι, έφτασε τους 14 βαθμούς και είναι στο +1 από την αποψινή της αντίπαλο, “συγκατοικώντας” παράλληλα με τις Έργκριτε και Λαντσκρόνα. Ηττήθηκε στις 3/5 φετινές της εξόδους (1-1-3). Παραμένουν εκτός μάχης οι τραυματίες Έμιλ Βίκστρεμ και Αντίλ Τιτί, ενώ θα εκτίσει τιμωρία ο Πόντους Ρέντιν, καθώς συμπλήρωσε κάρτες.