19η αγωνιστική

*Under 2.5 τα 8/10 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Έστερ – Τρέλεμποργκ 5-2

ΤΡΕΛΕΜΠΟΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Σούντσβαλ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 65′, για να ισοφαρίσει πέντε λεπτά αργότερα με τον Μόρτενσεν.

Για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι, η Τρέλεμποργκ δεν κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Στέφαν Γιάκομπσον φιλοξενήθηκε από τη Σούντσβαλ, με την οποία έμεινε στο 1-1. Ανώτερη σε γενικές γραμμές στον αγωνιστικό χώρο, παρότι δυσκολεύτηκε να βρει χώρους. Βρέθηκε πίσω κόντρα στη ροή, είχε όμως άμεση απάντηση, με το 1-1 να μένει μέχρι τέλους, παρά τις όποιες προσπάθειες είχαν αμφότερες.

Παρά τη νέα απώλεια, βρίσκεται στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη. Απέσπασε μόλις ένα βαθμό στα τρία πιο πρόσφατα εντός της (0-1-2). Την Τετάρτη (23/08), θα αντιμετωπίσει τη Χουσκβάρνα, για τον δεύτερο γύρο του κυπέλλου.

Τρέλεμποργκ Στατιστικά

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα τρία τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΕΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από τη Γκέφλε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 85′ και παρότι ισοφάρισε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Βίμπεργκ, εν τέλει δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, δυο λεπτά αργότερα.

Τέλος έλαβε το αήττητο σερί των πέντε αγώνων για την Έστερ, στο οποίο και είχε τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σερντάν Τούφεγκντζιτς υποδέχθηκε τη Γκέφλε, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-2. Μπορεί να είχε την υπεροχή, αλλά της έλλειπε η ουσία και παρότι πήγε να σώσει έστω το βαθμό στις καθυστερήσεις, πολύ γρήγορα δέχθηκε και δεύτερο τέρμα.

Υποχώρησε έτσι τέταρτη στη βαθμολογία Β Σουηδίας, ουσα στο -3 από τη Γκάις και με παιχνίδι λιγότερο. Ηττήθηκε μια φορά στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της (2-2-1). Την Τετάρτη (23/08), θα αντιμετωπίσει τη Φάλκενμπεργκ, για τον δεύτερο γύρο του κυπέλλου.