9η αγωνιστική

*Goal/Goal τα 3/5 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΤΡΕΛΕΜΠΟΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-3 επί της Σκέβντε, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων στο ημίχρονο με τους Νταΐνι (16′) και Μπόμαν (41′), για να δεχθεί στην πορεία την ισοφάριση (55′, 62′), πριν βρει και πάλι δίχτυα με τον Μπόμαν στο 86ο λεπτό.

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Τρέλεμποργκ, μετά και από εκείνη κόντρα στην Έστερσουντ (1-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του υπηρεσιακού Στέφαν Γιάκομπσον φιλοξενήθηκε από τη Σκέβντε, από την έδρα της οποίας πέρασε με 2-3. Σε ένα αρκετά ανοιχτό ματς, μπορεί να πήρε σαφές προβάδισμα πριν την ανάπαυλα, όμως έδειξε χαλάρωση και δέχθηκε την ισοφάριση στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Παρόλα αυτά είχε τη συγκέντρωσε που έπρεπε και πήρε το ματς στο φινάλε. Αυτή ήταν μόλις η τρίτη της νίκη για φέτος, οπότε και με εννέα βαθμούς βρίσκεται χαμηλά στην κατάταξη. Από δυο νίκες και ήττες στα εντός της. Στην αποστολή και πάλι οι Μπρίκιτς και Μόρτενσεν, που ξεπέρασαν έχοντας ξεπεράσει τους τραυματισμούς τους.

Τρέλεμποργκ Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal και Under 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΒΑΣΤΕΡΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Έστερ, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 60′ με τον Αλί και τρία λεπτά αργότερα ο Μπούρκι διπλασίασε τα τέρματα της, πριν δεχθεί απλά τη μείωση στο 88ο λεπτό.

Αήττητη εδώ και τρεις αναμετρήσεις η Βαστέρας, έχοντας απολογισμό δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κάλε Κάρλσον υποδέχθηκε την Έστερ, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Άντεξε στην πίεση του πρώτου ημιχρόνου, μπήκε πιο δυναμικά στο δεύτερο και πήρε από νωρίς σαφές προβάδισμα στο σκορ, κατέβασε ταχύτητα στη συνέχεια με αποτέλεσμα να δεχθεί τη μείωση. Συνεχίζει έτσι τις υψηλές πτήσεις, έχοντας συγκεντρώσει 17 βαθμούς στα οκτώ πρώτα παιχνίδια της, ενώ πήρε το διπλό στις τρεις από τις τέσσερις εξόδους της (3-0-1). Μακροχρόνια τα όποια αγωνιστικά της προβλήματα.