*Στον πρώτο γύρο: Ακρόπολις – Τρέλεμποργκ 2-2

Τρέλεμποργκ – Ακρόπολις στη Stoiximan

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΤΡΕΛΕΜΠΟΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και οκτώ αναμετρήσεις η Τρέλεμποργκ, σε ένα σερί όπου και μετράει τρεις ισοπαλίες και πέντε ήττες. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κρίστιαν Χάινες υποδέχθηκε τη Νόρμπι, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο (0-2), για να βγάλει αντίδραση και να φέρει το ματς στα ίσα.

Κάπως έτσι, βρίσκεται στη 12η θέση, με 21 βαθμούς, ούσα στο +1 από την επικίνδυνη ζώνη. Στις τρεις νίκες, πέντε ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της, στο φετινό πρωτάθλημα, αγνοώντας τη νίκη στα πέντε πιο πρόσφατα εξ αυτών (0-3-2). Παρελθόν από τις τάξεις της αποτελεί ο μέσος Κρίστιαν Κέλερ, που θα συνεχίσει στην Έσμπιεργκ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Νόρμπι, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 0-2 (8′, 34′), για να μειώσει αρχικά με τον Μπρίκιτς (37′) και να φτάσει στην ισοφάριση με το τέρμα του Γιόχανσον, έξι λεπτά πριν το φινάλε.

Τρέλεμποργκ Στατιστικά

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα τρία τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στη Stoiximan)

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα έξι από τα επτά τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

Παίξε νόμιμα στη Stoiximan 21+ MGA (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αήττητο σερί πέντε αναμετρήσεων για την Ακρόπολις, μετρώντας μια νίκη και τέσσερις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιάννη Χριστόπουλου υποδέχθηκε την Ουμέα, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 3-3. Δεν ικανοποίησε με την εμφάνιση της, έχοντας σαφές πρόβλημα στο ανασταλτικό κομμάτι.

Τρίτη διαδοχική ισοπαλία, μετά και από εκείνες με Χάλμσταντ (1-1 εντός) και Ντάλκουρντ (1-1 εκτός). Κάπως έτσι, έφτασε τους 33 βαθμούς και είναι στην πέμπτη θέση της κατάταξης. Εκτός έδρας μετράει τέσσερις ισοπαλίες, τέσσερις ήττες και δυο ήττες, έχοντας μείνει αήττητη στις δυο πιο πρόσφατες εξόδους της (1-1-0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 3-3 με την Ουμέα, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο δεύτερο λεπτό με τον Πέτερσον και παρότι δέχθηκε προσωρινά την ισοφάριση ένα λεπτό μετά, πήρε και πάλι τα ηνία (3-1), με τα τέρματα των Πέτερσον (7′) και Μπέρμαν (31′). Στην πορεία ωστόσο δέχθηκε ξανά την ισοφάριση (αυτ. 39′, 74′) για το τελικό αποτέλεσμα.

Ακρόπολις Στατιστικά

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα έξι τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.