*39η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Χαρογκέιτ-Τρανμίρ 1-1

ΤΡΑΝΜΙΡ

Προηγούμενο ματς: Η Τρανμίρ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Κόλτσεστερ, ανοίγοντας το σκορ με τον Σόντερς στο 13ο λεπτό, πριν δεχθεί την ισοφάριση με πέναλτι του Τσίλβερς στο 65’, σε έναν αρκετά ισορροπημένο αγώνα.

Η Τρανμίρ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας απέναντι στην Κόλτσεστερ, στο πρώτο παιχνίδι της με τον Ιαν Ντόους στον πάγκο της ως υπηρεσιακό προπονητή. Αυτή ήταν η δεύτερη ισοπαλία της στους τέσσερις τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει, ενώ δεν έχει νίκη στα δύο πιο πρόσφατα παιχνίδια στο γήπεδό της, με μία ισοπαλία και μία ήττα στο πιο πρόσφατο εκεί.

Είναι πάντα στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 14η θέση του, αν και απομακρύνθηκε ακόμη περισσότερο, στο -12 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Απόντες λόγω τραυματισμών είναι ο αμυντικός Ρόμπινσον και οι επιθετικοί Τζόλεϊ, Γκλάτζελ, οι οποίοι λείπουν εδώ και καιρό, αν και ο πρώτος από τους δύο πλησιάζει στην επιστροφή του. Αλλά σημαντικότερες νέες απουσίες είναι των τραυματιών επιθετικών Χέμινγκς, Λιούις και των μέσων Μόρις, Γουόκερ, αν και οι πρώτος ίσως επιστρέψει.

Τρανμίρ Στατιστικά

*Εχει 9/10 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 13/22 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας, 12/19 στο πρωτάθλημα

*Εχει 12/19 under 2,5 εντός έδρας στο πρωτάθλημα

ΧΑΡΟΓΚΕΪΤ

Προηγούμενο ματς: Η Χάρογκεϊτ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Μπάροου, με τέρμα του Ντέιλι στο 74ο λεπτό, λίγο αφότου είχε γλιτώσει δύο φορές από το να βρεθεί πίσω στο σκορ, αν και θα μπορούσε να είχε προηγηθεί, έχοντας δοκάρι, στο πρώτο ημίχρονο.

Η Χάρογκεϊτ επικράτησε 1-0 εντός έδρας της Μπάροου, πετυχαίνοντας δεύτερη νίκη στους τρεις τελευταίους αγώνες της, αν και στα 16 τελευταία παιχνίδια της έχει τρεις μόλις νίκες, όμως και με μόλις έξι ήττες, με εφτά ισοπαλίες σε αυτό διάστημα. Μακριά από την έδρα της έχει δύο ήττες στους τρεις τελευταίους αγώνες της.

Είναι πάντα πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, αν και ανέβηκε στην 20η θέση του, αλλά διατηρεί την απόσταση ασφαλείας της από την ζώνη του υποβιβασμού, στο +6 συγκεκριμένα. Αλλά πλέον έχει έναν αγώνα λιγότερο από την ομάδα που είναι εκεί, την Χάρτλπουλ.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών ο αμυντικός Φέργκιουσον και ο μέσος Ντούλεϊ, πιο πρόσφατα χτύπησε o αμυντικός Ράμσεϊ που δεν θα παίξει ξανά φέτος, ενώ τραυματίστηκε και ο γκολκίπερ Τζέιμσον που θα μείνει εκτός για λίγο καιρό ακόμη.