* Στον 1ο γύρο (27/11): Σίβασπορ – Τραμπζονσπόρ 3-3

* Κεκλεισμένων των θυρών.

✅ Κλικ στο πάμε στοίχημα για να βρεις όλα τα σημερινά παιχνίδια στο κουπόνι!

ΤΡΑΜΠΖΟΝΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (1-3) επί της Κόνιασπορ. Οι Τρεζεγκέ (19’) και Βίστσα με πέναλτι (59’) έκαναν το 0-2, ο Ενζονζί (79’) μείωσε για την Κόνιασπορ και ο Φούντας (89’) διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Με δυνατό διπλό επέστρεψε από τη διακοπή και το επεισοδιακό ντέρμπι απέναντι στη Φενέρ, το οποίο επέφερε κλειστές κερκίδες στην Τραπεζούντα μέχρι το φινάλε της σεζόν.

Συγκεντρωμένη η ομάδα του Αβτσί στις 3 Απριλίου στο Ικόνιο, με κορυφαίο σε ένα ακόμη παιχνίδι του 2024 τον Τρεζεγκέ. Ο Αιγύπτιος εξτρέμ άνοιξε το δρόμο της νίκης με ένα απίθανο τελείωμα από τα 20 μέτρα και δευτερόλεπτα αργότερα ο Μπάρντι σημάδεψε το δοκάρι σε εκτέλεση φάουλ.

Είχε κι άλλη καλή στιγμή, σε μετάβαση, η Τραμπζονσπόρ πριν το ημίχρονο, το οποίο έβγαλε δίχως κινδύνους για την εστία της. Συνέχισε να έχει το πάνω χέρι και μετά την ανάπαυλα, από χέρι-πέναλτι ήρθε το 0-2, αλλά το ματς δεν τέλειωσε εκεί. Η Κόνιασπορ πίεσε, μείωσε σε φορτωμένη περιοχή και είχε δοκάρι για να ισοφαρίσει, πριν ο Φούντας κάνει το 1-3 με εκπληκτικό τελείωμα εκτός περιοχής.

Στα αγωνιστικά νέα, εξέτισε τιμωρία ο Ντεστάν (φορ), επιστρέφει από τραυματισμό κι ο βασικός στράικερ Ονουάτσου. Αμφίβολος ο Αϊντίν (δεξί μπακ) που έχασε το προηγούμενο, μακροχρόνια τραυματίας ο Τουρκμέν (στόπερ).

ΤΡΑΜΠΖΟΝΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 3.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 6/8 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΙΒΑΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Καραγκιουμρούκ. Ο Μανάι πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 89ο λεπτό.

Νικηφόρα η επιστροφή από τη διακοπή και για την ομάδα της Σεβάστειας, μετά από τρία ανεπιτυχή αποτελέσματα (0-1-2), με το “τρίποντο” της 3ης Απριλίου πήγε στο +10 από την επικίνδυνη ζώνη. Ευρωπαϊκός στόχος δεν υπάρχει, αφού υπάρχουν και οικονομικά προβλήματα στον σύλλογο.

Μπήκε καλά στο ματς η ομάδα του Ουϊγκούν, παραδόξως επιχείρησε να κάνει παιχνίδι και είχε δύο καλές στιγμές στο πρώτο 20λεπτο. Η συνέχεια ευκαιριών όμως άνηκε στην Καραγκιουμρούκ, χρειάστηκαν καίριες επεμβάσεις του κίπερ Βουράλ για να διατηρηθεί το 0-0 μέχρι αργά. Όταν μίλησε ξανά ο “μπόμπερ” Μανάι με το 16ο του γκολ στην Super Lig.

“Μας περιμένει δύσκολο ματς, απέναντι σε ποιοτικό αντίπαλο. Στόχος μας είναι να βελτιώσουμε το παιχνίδι μας σε αυτές τις 7 τελευταίες εβδομάδες.” δήλωσε ο κόουτς Ουϊγκούν.

Με 21 ποδοσφαιριστές αναχώρησε η αποστολή. Νέο πρόβλημα ο τραυματισμός του βασικού κίπερ Βουράλ. Δεν ταξίδεψαν ούτε οι τραυματίες Ερντάλ (αρ. μπακ), Αρσλάν (μέσος), Τουργκουμπόεφ (εξτρέμ), Μπασάν (εξτρέμ) και για λόγους τακτικής οι Οκουμούς (δεξί μπακ), Αλμπαϊράκ (στόπερ).