*Τρίτος προκριματικός γύρος του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ. Διπλές αναμετρήσεις, δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Ακολουθεί ρεβάνς στην έδρας της Μόλντε (12/08).

*Η νικήτρια του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει τη Ρόμα στον επόμενο γύρο.

*Είναι η πρώτη επίσημη αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους.

ΤΡΑΜΠΖΟΝΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ (Τουρκία, 184)

Η Τράμπζονσπορ δεν έχει επίσημα παιχνίδια στα πόδια της, παρά μόνο φιλικά από την περίοδο της προετοιμασίας, η οποία ολοκληρώθηκε ουσιαστικά πριν από μερικές ημέρες. Στην πρόβα τζενεράλε ενόψει του πρώτου επίσημου ματς με τη Μόλντε, επικράτησε της Κασίμπασα (2-1), κάνοντας ανατροπή στο σκορ έπειτα από το γρήγορο τέρμα που δέχτηκε. Συνολικά έδωσε τέσσερα φιλικά παιχνίδια και νίκησε σε τρία από αυτά.

Αυτό δείχνει ότι είναι σε καλή κατάσταση και έτοιμη για την έναρξη των υποχρεώσεών της. Κράτησε το μηδέν σε δύο από αυτά. Κάνει πρεμιέρα στο πρωτάθλημα Τουρκίας στις 16 Αυγούστου, με το εκτός έδρας ματς κόντρα στη Μαλάτιασπορ. Πέρυσι δε μπόρεσε να φανεί ανταγωνιστική όσον αφορά τον τίτλο, έμεινε στην τέταρτη θέση, με διαφορά 13 πόντους από την κορυφή.

Προηγούμενο παιχνίδι: Πήρε τη νίκη με σκορ 2-1 εντός έδρας, εναντίον της Κασίμπασα, στο πλαίσιο φιλικής αναμέτρησης προετοιμασίας. Μόλις στο 6’ ο Μπόζοκ σκόραρε για το 0-1 της Κασίμπασα, όμως στο 23’ ο Νουακαέμε ισοφάρισε σε 1-1 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στο 78’ ο Ζερβίνιο πέτυχε δεύτερο τέρμα και ολοκλήρωσε την ανατροπή για την Τράμπζονσπορ.

Τράμπζονσπορ Στατιστικά

*3/5 παιχνίδια με G/G (δες το στη bet365)

*3/5 αναμετρήσεις τελευταία με over 2.5

*Δέχεται γκολ σε 7/10 ματς εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΜΟΛΝΤΕ ΑΝΑΛΥΣΗ (Νορβηγία, 94)

Η Μόλντε είναι σε καλή κατάσταση και στη φετινή αγωνιστική περίοδο, βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα στο πρωτάθλημα και πλέον θα στρέψει στην προσοχή της και στην προσπάθεια να μπει στους ομίλους του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ. Στο τελευταίο παιχνίδι που έδωσε, επικράτησε σχετικά δύσκολα της Χοντ (1-2) για το θεσμό του Κυπέλλου και συνεχίζει στη διοργάνωση.

Η ομάδα του Έρλινγκ Μόε δυσκολεύτηκε αρκετά στο δεύτερο παιχνίδι του προηγούμενου γύρου εναντίον της Σερβέτ, ηττήθηκε με σκορ 2-0, παρότι οι Ελβετοί έπαιζαν με δέκα από το 44’. Προκρίθηκε λόγω του 3-0 από το πρώτο ματς στη Νορβηγία. Όσον αφορά την αποστολή, είναι εκτός οι Χάραλντσαϊντ, Έλινγκσεν και Σέλσταντ. Έχασε τα προηγούμενα δύο ο Ούλαντ-Άντερσεν και δίνεται αμφίβολος.

Προηγούμενο παιχνίδι: Πήρε τη νίκη με σκορ 1-2 εκτός έδρας, με αντίπαλο τη Χοντ, στο πλαίσιο του Κυπέλλου. Στο 35’ ο Γκρέντεμ με εκτέλεση πέναλτι έκανε το 0-1 που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου. Στο 69’ ο Ρίσε ισοφάρισε για τους γηπεδούχους, όμως ο Γκρέντεμ με δεύτερη εκτέλεση πέναλτι στο 90+1’ έδωσε τη νίκη στη Μόλντε.