ΤΟΥΡΚΟΥ

Πολύ βαριά ήττα με 5-2 από τη Κότκα υπέστη την προηγούμενη αγωνιστική Τούρκου. Ευτύχησε να προηγηθεί μόλις στο 2’, ωστόσο η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, αφού βρέθηκε να χάνει με 4-1 στο 72’. Το τελικό 5-2  διαμορφώθηκε στα τελευταία λεπτά των καθυστερήσεων (85’, 92’). Δεύτερη συνεχόμενη ήττα, συμπλήρωσε τέσσερα παιχνίδια χωρίς «τρίποντο» (0-1-3), έχει όμως δύο παιχνίδια λιγότερα, παραμένοντας στην τελευταία θέση της κατάταξης μαζί με τη Τζαζ Πόρι, την οποία υποδέχεται αυτή την αγωνιστική και ευελπιστεί σε μία καινούργια ανάκαμψη, για να αρχίσει σιγά να παίρνει τα πάνω της, αφού άλλωστε το υλικό που διαθέτει είναι για τα υψηλά στρώματα του βαθμολογικού πίνακα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 5-2 από την Κότκα.

Στατιστικό: 3/4 G/G μετράει η Τούρκου στα φετινά παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

ΤΖΑΖ

Από την άλλη πλευρά η Τζαζ έμεινε στο ισόπαλο 2-2 με τη Γιβάσκιλα, εντός έδρας. Μπήκε μπροστά στο σκορ με τη λήξη του ημιχρόνου (45’), στο δεύτερο η αντίπαλος γύρισε υπέρ της το αποτέλεσμα (64’, 75’), όμως το σύνολο του Ουαλού τεχνικού Άλεν βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και με γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (95’) γλίτωσε από ακόμη μία ήττα. Πρώτο θεωρητικά θετικό αποτέλεσμα, μετά από τις τέσσερις ήττες που είχε γνωρίσει, παραμένει στον πάτο του βαθμολογικού πίνακα. . Αξίζει να αναφερθεί ότι στις τρεις φετινές της εξόδους έχει δεχθεί συνολικά 11 τέρματα, με τον Άλεν να ψάχνει λύσεις για το πρόβλημα που αντιμετωπίζει στα μετόπισθεν.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Γιβάσκιλα.

Στατιστικό: Πέντε συνεχόμενα G/G και Over 2.5 μετράει η Τζαζ Πόρι στα τελευταία  παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.