2η αγωνιστική

Προκριματικά για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα U19, η τελική φάση του οποίου θα διεξαχθεί στη Μάλτα το 2023.

*Όμιλοι των τεσσάρων ομάδων έκαστος. Στην Ελίτ φάση προκρίνονται οι δύο πρώτοι από κάθε όμιλο, αλλά και ο τρίτος με το καλύτερο ρεκόρ απέναντι στις δύο πρώτες.

*Οι αγώνες του 2ου ομίλου διεξάγονται στη Βουλγαρία.

*Με under2.5+n/g ολοκληρώθηκαν και οι δύο αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους, με τους Τούρκους να επικρατούν και στα δύο παιχνίδια.

ΤΟΥΡΚΙΑ U19 ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη με το εξωπραγματικό 4-4 απέναντι στο Λουξεμβούργο, για την 1η αγωνιστική του ομίλου! Αιφνιδιάστηκε από τους αντιπάλους της, μένοντας πίσω στο σκορ με 0-2 στο 13′! Έβγαλε αντίδραση, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα στο 38ο λεπτό του παιχνιδιού. Μπήκε δυνατά στο β’ μέρος και κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 62′, με το Λουξεμβούργο να την αιφνιδιάζει ξανά, φτάνοντας στην ανατροπή μέσα σε ένα πεντάλεπτο (68′, 73′). Οι Τούρκοι κατάφεραν να σώσουν το βαθμό της ισοπαλίες, με το τελικό 4-4 να διαμορφώνεται στο 76ο λεπτό της αναμέτρησης.

“Πέταξε” βαθμούς στην πρεμιέρα, μένοντας στο κυνήγι της Βουλγαρίας, που επικράτησε του Αζερμπαϊτζάν με 0-1, στο άλλο παιχνίδι του ομίλου. Αναγκαία η νίκη σήμερα, με το παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής απέναντι στους Βούλγαρους να είναι ένας πιθανός τελικός για την πρωτιά του γκρουπ.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

Τουρκία U19 Στατιστικά

*4 συνεχόμενα over2.5+g/g.

*Έχει δεχτεί τουλάχιστον 2 γκολ στα τελευταία 4 παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΖΕΡΜΠΑΪΤΖΑΝ U19 ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 0-1 από τη Βουλγαρία U19, στην πρεμιέρα του ομίλου. Σε ένα παιχνίδι χωρίς ιδιαίτερες φάσεις και για τις δύο ομάδες, οι Βούλγαροι κατάφεραν να “κλέψουν” τη νίκη στο 90+3′, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Στογιάνοβ.

Κακό το ξεκίνημα του στον όμιλο, με το σημερινό της παιχνίδι απέναντι στην ανώτερη ποιοτικά Τουρκία να κρίνεται ως τελικός. Δύσκολα θα καταφέρει την υπέρβαση και με ήττα σήμερα έχει ελάχιστες πιθανότητες πρόκρισης στην επόμενη φάση.