*Φάση των 16 του Κυπέλλου Ελβετίας. Μονές αναμετρήσεις. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

*Over 2,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΤΟΥΝ ΑΝΑΛΥΣΗ (Β’)

Εννέα βαθμούς συγκέντρωσε η Τουν σε τέσσερις αγωνιστικές, την Παρασκευή επέστρεψε με τη νίκη από την έδρα της Ααράου (2-0) που της επέτρεψε να σκαρφαλώσει στην 3η θέση και στο -5 από την πρωτοπόρο Βίντερτουρ. Τον έλεγχο της αναμέτρησης είχαν οι γηπεδούχοι, εκμεταλλεύτηκαν τις στιγμές τους οι φιλοξενούμενοι.

Με σύμμαχο την παράδοση υποδέχεται η Τουν την Σερβέτ, γνώρισε μόλις μία ήττα από αυτή στη “Stockhorn Arena” από το 2002 κι έπειτα. Στις υπόλοιπες μεταξύ τους αναμετρήσεις σημείωσε εννέα νίκες και τρεις ισοπαλίες.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (2-0) της Ααράου. Τα γκολ σημείωσαν οι Ντάνιελ Κορέια (67′) και Σαλέχ Τσιχαντέ (78′ πεν.).

ΤΟΥΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*NG στα δύο τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Betshop)

*Under 2,5 στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

ΣΕΡΒΕΤ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Χωρίς νίκη παραμένει η Σερβέτ σε πέντε αναμετρήσεις (0-2-3), στις τρεις τελευταίες γνώρισε ισάριθμες ήττες από Γιουνγκ Μπόις (6-0 εντός), Σεν Γκάλεν (2-1 εκτός) και Σιόν (2-1 εντός). Με αντίπαλο την τελευταία οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με το καλημέρα, στη συνέχεια δέχτηκαν ισχυρή πίεση από τους αντιπάλους τους στην οποία άντεξαν.

Σε μεγάλη μέρα βρέθηκε ο τερματοφύλακας Φίκεντσερ που κατέγραψε πέντε αποκρούσεις. Δύο νίκες, δύο ισοπαλίες και μία ήττα είναι ο απολογισμός της Σερβέτ στις πέντε τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις. Σκόραρε σε όλες, κράτησε μόλις μία φορά το μηδέν.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-1) από την Σιόν. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με Στογίλκοβιτς (4′) και Σάσο (58′ αυτ.), το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κέι στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.