*Τρίτος γύρος του FA Cup Αγγλίας. Νοκ-άουτ αναμέτρηση, σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

*Είναι η πρώτη φορά που θα αναμετρηθούν οι δύο ομάδες.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΤΟΤΕΝΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ (Πρέμιερ Λιγκ)

Καθόλου πειστική εμφάνιση και ήττα για την Τότεναμ στο εκτός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο τη Τσέλσι. Δεν είχε κατοχή της μπάλας, δημιούργησε λίγες ευκαιρίες και απείλησε ελάχιστα την αντίπαλη εστία, χωρίς όμως να καταφέρει να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Η άμυνά της δέχθηκε υψηλή πίεση από τους γηπεδούχους και δεν μπόρεσε να τους κρατήσει μακριά από την εστία της, με αποτέλεσμα να το εκμεταλλευτούν παραβιάζοντάς την δύο φορές.

Αρκετά εύκολη μπορεί να θεωρηθεί η κλήρωσή της, καθώς θα βρεθεί αντιμέτωπη με τη Μόρκαμ. Έχει σαφώς το πλεονέκτημα, καθώς η αντίπαλός της βρίσκεται δύο κατηγορίες χαμηλότερα και δεν είναι από τις πιο δυνατές ομάδες της κατηγορίας. Έχει την ευκαιρία να πάρει μια εύκολη νίκη-πρόκριση, παίρνοντας παράλληλα και ψυχολογία ενόψει της συνέχειας του πρωταθλήματος.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Τσέλσι με σκορ 2-0, στα πλαίσια των ημιτελικών του Λιγκ Καπ. Το σκορ άνοιξε ο Χάβερτζ στο 5’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντέιβις με αυτογκόλ στο 34’.

Τότεναμ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.(δες το στη Stoiximan)

*Με Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΟΡΚΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’ Αγγλίας)

Ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να δώσει στη Μόρκαμ μια πολύ μεγάλη νίκη κόντρα στη Ντονκάστερ, εντός έδρας. Είχε τον έλεγχο της μπάλας, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες στο δεύτερο μέρος και κατάφερε να απειλήσει την αντίπαλη εστία με τις περισσότερες από αυτές, πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ. Η αμυντική της λειτουργία ήταν κάκιστη στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης, καθώς οι φιλοξενούμενοι παρ’ όλο που απείλησαν σε μικρό βαθμό, βρήκαν τρόπο να σκοράρουν σε τρεις περιπτώσεις. Εντελώς διαφορετική εικόνα αμυντικά στην επανάληψη, καθώς δεν άφησε την αντίπαλό της να την απειλήσει σχεδόν καθόλου.

Δύσκολο έως και ακατόρθωτο το έργο της πρόκρισης απέναντι στη Τότεναμ. Πήρε ψυχολογία μετά την πολύ μεγάλη ανατροπή που έκανε την προηγούμενη αγωνιστική, όμως κακά τα ψέματα δεν έχει τη δυναμική για να σταθεί εμπόδιο στη Τότεναμ. Πολλά τα αμυντικά προβλήματα και είναι βέβαιο πως δεν θα τα αφήσει ανεκμετάλλευτα μια ομάδα που αγωνίζεται στο πιο ανταγωνιστικό πρωτάθλημα παγκόσμιος.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Ντονκάστερ με σκορ 4-3, στα πλαίσια της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Μάρλοου στο 7’, διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Γκάρντνερ στο 26’ και ανέβασαν το δείκτη του σκορ με τον Ολοού στο 29’. Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι απάντησαν με δύο γκολ του Στόκτον στο 52’ και στο 74’, ενώ ισοφάρισαν με τον Ομπίκα στο 83’. Τη μεγάλη ανατροπή ολοκλήρωσε ο Ντιανγκουράγκα στο 85’.