ΤΟΣΟΥ

Τέσσερις βαθμούς κατάφερε να αποσπάσει η Τόσου στις δύο τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα. Το συγκρότημα του Φικαντέντι επικράτησε της Σαπόρο (1-0 εντός έδρας), ενώ πριν από δύο βδομάδες αναδείχθηκε ισόπαλο με την Ομίγια (1-1 εκτός έδρας). Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 17’ με τον Ντονγκ Γκέον Τσο. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 73’ ο Εσάκα. Στις πέντε τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε η Τόσου για την ίδια διοργάνωση πανηγύρισε ισάριθμες νίκες.

Σε όλες διατήρησε ανέπαφη την εστία της, ενώ στις τέσσερις σημειώθηκαν λιγότερα από τρία γκολ. Πριν από περίπου δύο χρόνια, και πιο συγκεκριμένα στις 7 Νοεμβρίου 2015 χρονολογείται η τελευταία εντός έδρας νίκη της Τόσου επί της Σεντάι (1-0). Τη θέση του τραυματία Όνο (ΕΠ, 8, 1) αναμένεται να πάρει στο βασικό σχήμα της Τόσου ο Τσο Ντονγκ Γκουν (ΕΠ, 11, 3) στη σημερινή αναμέτρηση. Μεσοβδόμαδα ο σύλλογος φιλοξενεί στην έδρα του την Ματσούε Σίτι για το Έμπερορ Καπ.

Προηγούμενο ματς: Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Ομίγια και Τόσου στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (1-1), στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της Τόσου για το πρωτάθλημα (δες το στην Interwetten)

Το Τόσου – Σεντάι παίζει στην Interwetten

ΣΕΝΤΑΪ

Αήττητη παραμένει η Σεντάι στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε δύο νίκες και μία ισοπαλία. Πριν από δύο βδομάδες το συγκρότημα του Γουατανάμπε επικράτησε εντός έδρας με 3-0 της Κόφου. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 30’ με τον Ισιχάρα. Στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 71’ ο Κρισλάν διπλασίασε τα τέρματά τους. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε εννέα λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90’ ο Γιονγκ Τζι Ριάνγκ.

Αξίζει να σημειώσουμε πως οι φιλοξενούμενοι αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο από το 60’, λόγω της απευθείας αποβολής του Άμπε. Στις πέντε τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε η Σεντάι για την ίδια διοργάνωση σημείωσε μία νίκη, δύο ισοπαλίες και δύο ήττες. Στις τέσσερις σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ, ενώ στις τρεις σημειώθηκε goal-goal. Την περασμένη σεζόν η Σεντάι επικράτησε εκτός έδρας με 3-2 της Τόσου τη 1η Οκτωβρίου 2016. Μεσοβδόμαδα η Σεντάι θα φιλοξενήσει την Τσουκούμπα Γιουνιβέρσιτι για το Έμπερορ Καπ.

Προηγούμενο ματς: Η Σεντάι επικράτησε εντός έδρας με 3-0 της Κόφου, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε goal-goal στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της Σεντάι για το πρωτάθλημα.