*Στον πρώτο γύρο: Ομίγια – Τόσου 1-1

ΤΟΣΟΥ

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Τόσου, μετά από τρία παιχνίδια και με απολογισμό δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάσιμο Φιτσαντέντι φιλοξενήθηκε από την Γιοκοχάμα Μαρίνος, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 1-0. Ένα γκολ στο ένατο λεπτό της αναμέτρησης ήταν αρκετό για να κρίνει το παιχνίδι. Δεύτερο σερί παιχνίδι που δεν σκοράρει, μετά και το εκτός έδρας 0-0 με την Κασίβα.

Μετά και από αυτό το αρνητικό αποτέλεσμα είναι στην 10η θέση, όπου και μετράει 31 βαθμούς, μέχρι τώρα. Εφτά νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες ο απολογισμός της σε εντός έδρας παιχνίδια πρωταθλήματος. Εκτός παραμένει μόνο ο τραυματίας Χιρογιούκι Τανιγκούτσι (ΕΠ 10/0), που αναμένεται να επιστρέψει τον ερχόμενο Οκτώβριο.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Γιοκοχάμα Μαρίνος για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Το Τόσου – Ομίγια παίζει στον Stoiximan

ΟΜΙΓΙΑ

Σε αντίθεση με την σημερινή της αντίπαλο, η Ομίγια προέρχεται από την πρώτη της νίκη μετά από πέντε αγωνιστικές και με απολογισμό δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ακίρα Ίτο φιλοξένησε τη Νιϊγκάτα, τηςς οποίας και επικράτησε με 1-0. Το τέρμα του Εσάκα στο 73ο λεπτό ήταν αρκετό για να κρίνει την αναμέτρηση και να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του. Έχει σκοράρει και στα δέκα τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

Έφτασε έτσι τους 19 βαθμούς στο πρωτάθλημα, παραμένοντας ωστόσο στην 16η θέση και εντός της επικίνδυνης ζώνης. Στον ένα βαθμό η διαφορά της από την σωτηρία της. Έχει μια από τις χειρότερες επιθέσεις, με 21 τέρματα στο ενεργητικό της. Δυο νίκες, δυο ισοπαλίες και έξι ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, μέχρι τώρα, στο πρωτάθλημα. Τραυματίας παραμένει ο Γιούκι Κάτο (ΤΕ 0/0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Νιϊγκάτα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα εφτά από τα οκτώ τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.