*11η αγωνιστική.

*2-3 γκολ ήρθαν οι τέσσερις από τις έξι πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως έδρας.

Τορπέντο Ζοντίνο – Σμολεβίτσι στην Bet365

ΤΟΡΠΕΝΤΟ ΖΟΝΤΙΝΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Από τις αρχές Απριλίου είχε να γνωρίσει ήττα η Τορπέντο Ζοντίνο και αυτό τελικά έγινε την προηγούμενη αγωνιστική, χάνοντας 3-1 από τη Νέμαν Γκρόντνο εκτός έδρας. Κατώτερη από την αντίπαλο στο πρώτο ημίχρονο, ευτύχησε να πάει με το 1-1 στην ανάπαυλα. Στο δεύτερο μέρος υπέπεσε σε πέναλτι, δεν αντέδρασε στο τελευταίο 20λεπτο και η αντίπαλος την… τιμώρησε με τρίτο τέρμα.

Επιστροφή στις ήττες για την Τορπέντο Ζοντίνο έπειτα από έξι αγωνιστικές αήττητη (3-3-0), παρέμεινε στην 3η θέση με 18 πόντους, στο -3 από την 2η Ενερτζέτικ Μινσκ και στο -4 από την πρωτοπόρο ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ. Είναι αήττητη μέχρι στιγμής στην έδρα της με ρεκόρ 3-1-0. Συνεχίζουν τραυματίες οι Κούκαρτσικ (Μέσος, 3, 0), Λεόνοβιτς (Μέσος, 3, 0), αμφίβολοι οι Μπούσμα (Τερματοφύλακας, 8), Μπορντάτσεβ (Αμυντικός, 8, 0), Κατσατουριάν (Μέσος, 9, 2) και Αφανάσιεφ (Μέσος, 5, 0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από τη Νέμαν Γκρόντνο. Προηγήθηκε με τον Γιούσοφ στο 10’ (0-1), ισοφαρίστηκε στο 43’ (1-1), δέχθηκε την ανατροπή με πέναλτι στο 69’ (2-1), με την αντίπαλο να γράφει το τελικό 3-1 στο 89’.

ΤΟΡΠΕΝΤΟ ΖΟΝΤΙΝΟ Στατιστικά

*Κράτησε το μηδέν στα 4/7 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Bet365).

*Under 2.5 τα 9/12 τελευταία παιχνίδια της.

ΣΜΟΛΕΒΙΤΣΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν είχε υποχρεώσεις την προηγούμενη αγωνιστική η Σμολεβίτσι, καθώς το εντός έδρας παιχνίδι με τη Μινσκ αναβλήθηκε λόγω κορωνοϊού. Στο πρόσφατο χρονικά παιχνίδι της παραχώρησε εκτός έδρας 0-0 με τη Ρουχ στο Μπρεστ. Υστέρησε στο πρώτο ημίχρονο και θα μπορούσε να πάει με το εις βάρος της σκορ στην ανάπαυλα. Στο δεύτερο μέρος, ισορρόπησε την κατάσταση, ήταν πιο απειλητική, αλλά αποδείχθηκε άστοχη στην τελική προσπάθεια.

Βαθμός για τη Σμολεβίτσι ύστερα από τρεις ήττες από τις Ντιναμό Μινσκ (1-3), Ενερτζέτικ (0-2) και ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (3-5), αγνοεί ακόμη τη νίκη και εξακολουθεί να βρίσκεται στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με 4 πόντους, στο -6 από την παραμονή. Τεράστιο το πρόβλημα στο σκοράρισμα, έχει πετύχει έξι γκολ σε δέκα αγωνιστικές. Εξέτισε ο Τούρικ (Μέσος, 6, 0), παραμένουν τραυματίες οι Ραστσένια (Αμυντικός, 6, 0), Ντζίγκερο (Μέσος, 4, 0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Ρουχ Μπρεστ.