*9η αγωνιστική

ΤΟΡΚΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Τορκί κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Σάουθεντ, ανοίγοντας το σκορ με τον Χάνσον στο τέταρτο λεπτό, ενώ φάνηκε να «καθαρίζει» τον αγώνα με το δεύτερο γκολ από τον Γκούντγουιν στο 61’, με την αντίπαλο της απλά να μειώνει με τον Ρεχ στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης.

H Τορκί επικράτησε με 1-2 εκτός έδρας της Σάουθεντ, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από τέσσερις συνεχόμενες ήττες. Αλλά ακόμη ψάχνει την πρώτη της εντός έδρας νίκη στον θεσμό, έχοντας δύο σερί ήττες στους πιο πρόσφατους αγώνες, έπειτα από μία ισοπαλία στο πρώτο παιχνίδι στο γήπεδό της.

Είναι εκτός ζώνης υποβιβασμού, στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, αλλά σε απόσταση βολής, στο +1 συγκεκριμένα, από την ζώνη του υποβιβασμού, ενώ έχει τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας μαζί με την Χάλιφαξ, ενώ οι αγώνες της έχουν τα λιγότερα γκολ στο πρωτάθλημα, αφού έχει και την δεύτερη καλύτερη άμυνα αυτού!

Μοναδικός απών πλέον λόγω τραυματισμού είναι ο μέσος Λάπσλι που χτύπησε πρόσφατα.

Τορκί Στατιστικά

*Εχει δύο σερί G/G μαζί με over 2,5

*Εχει 2/3 under 1,5 εντός έδρας

ΣΟΛΙΧΑΛ ΜΟΥΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σόλιχαλ Μουρς κέρδισε 5-1 εντός έδρας την Ολτρινχαμ, αν και ισοφαρίστηκε προσωρινά από τον Μπένετ στο 36’, έχοντας προηγηθεί με τον Κέλι στο 20’. Αλλά πήρε πάλι «κεφάλι» στο σκορ, πριν λήξει το ημίχρονο με τέρμα του Μέικοκ στο 42’, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο «καθάρισε» με χατ τρικ του Ριντ (48’, 73’, 92’).

Η Σόλιχαλ Μουρς επικράτησε 5-1 εντός έδρας της Ολτρινχαμ, ξεπερνώντας άμεσα την μοναδική της ήττα στη σεζόν, έχοντας τέσσερις νίκες σε εφτά αγωνιστικές, αν και η προηγούμενη ήττα ήταν η πρώτη που γνώρισε μακριά από το γήπεδό της, έπειτα από δύο συνεχόμενες νίκες εκτός.

Εξακολουθεί να βρίσκεται εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, ούσα στο -3 από την κορυφή, αν και είναι στο +1 από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί σε αυτά.