*13η αγωνιστική

ΤΟΡΚΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Τορκί έφερε 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Σκάνθορπ, παρόλο που προηγήθηκε πολύ νωρίς, με τον Μάρτιν στο 4’, αφού ισοφαρίστηκε από με τον Μπρέστιν στο 49’, ενώ προς το τέλος λίγο έλειψε να χάσει κιόλας.

Η Τορκί αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Σκάνθορπ, παρόλο που προηγήθηκε πολύ νωρίς στο παιχνίδι. Με αυτή να είναι η δεύτερη ισοπαλία της στους τέσσερις τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει, ενώ παραμένει χωρίς νίκη στο γήπεδό της, με τρεις ήττες σε πέντε παιχνίδια εκεί.

Αξίζει να σημειωθεί πώς στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της, έχει καταφέρει να σκοράρει στο πρώτο δεκάλεπτο και να προηγηθεί, αλλά κέρδισε μόνο ένα!

Παραμένει εντός ζώνης υποβιβασμού, αλλά ανέβηκε δύο θέσεις, ούσα στην 22η, ισόβαθμη με δύο ομάδες που είναι εκτός  αυτής. Και έχει τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας μαζί με την Χάλιφαξ.

Παραμένει εκτός ο τραυματίας επιθετικός Αντριους που λείπει εδώ και λίγο καιρό από τους αγώνες της ομάδας του.

Τορκί Στατιστικά

*Εχει 4/6 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 5/6 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει τρία σερί G/G εντός έδρας, 3/5 συνολικά

ΜΕΪΝΤΕΝΧΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μέιντενχεντ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Τσέστερφιλντ, ανοίγοντας το σκορ με τον Αρθουρ στο 45’, ενώ ο Ναθάνιελ – Τζορτζ στο 50’ της έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων, πριν δεχθεί ένα τέρμα από τον Γουίλιαμς στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Η Μέιντενχεντ πέτυχε πολύ μεγάλη νίκη, κερδίζοντας 1-2 στο γήπεδο της μέχρι πρότινος πρωτοπόρου Τσέστερφιλντ, πετυχαίνοντας την πρώτη φετινή νίκη εκτός έδρας, έπειτα από τέσσερις συνεχόμενες ήττες! Και μάλιστα το κατάφερε, πραγματοποιώντας μία από τις καλύτερες φετινές της εμφανίσεις.

Συνεχίζει να είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, αλλά ανέβηκε στην 15η θέση του, ξεφεύγοντας στην ελάχιστη απόσταση ασφαλείας,  +4 για την ακρίβεια, από την ζώνη του υποβιβασμού.