*17η αγωνιστική

*Η Τορίνο παραμένει αήττητη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της (2-2-0) με αντίπαλο την Σπαλ.

*NG & under 2,5 στα δύο τελευταία παιχνίδια της Τορίνο με αντίπαλο την Σπαλ.

Παιχνίδι 365 μέρες το χρόνο | +21

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΤΟΡΙΝΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αν και προηγήθηκε με τρία γκολ η Τορίνο δεν κατάφερε να φύγει με το “τρίποντο” από την έδρα της Ελλάς Βερόνα την προηγούμενη βδομάδα, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από ένα βαθμό (3-3). Έτσι, το συγκρότημα του Ματζάρι δεν κατάφερε να διευρύνει το νικηφόρο σερί του σε τρεις αγωνιστικές, πιο πριν είχε επικρατήσει των Τζένοα (1-0 εκτός έδρας) και Φιορεντίνα (2-1 εντός έδρας) σκαρφαλώνοντας στο βαθμολογικό πίνακα του πρωταθλήματος. Στις πέντε τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές που έδωσε η “γκρανάτα” σημείωσε μία νίκη, δύο ισοπαλίες και δύο ήττες (σ.σ. NG στις τρεις, under 2,5 σε ισάριθμες).

Πανηγύρισε δύο “τρίποντα” στις ισάριθμες εντός έδρας αναμετρήσεις της κόντρα στην Σπαλ (2-1 στις 13/5/18, 1-0 στις 2/9/18). “Μας πονάει ακόμα η αναμέτρηση της προηγούμενης εβδομάδας, η αντεπίθεση της Ελλάς Βερόνα θα παραμείνει στη μνήμη μας. Δεν πρέπει ποτέ να χάνουμε την αυτοσυγκέντρωση μας, όλες οι αναμετρήσεις μπορούν να ανατραπούν μέχρι και το πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων”, είπε στη συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε ο προπονητής της Τορίνο, Βάλτερ Ματσάρι.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (3-3 εκτός έδρας) με την Ελλάς Βερόνα για το πρωτάθλημα. Οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι με τα γκολ των Ανσάλντι (36′, 61′) και Μπερενγκέρ (54′), με τους γηπεδούχους να απαντούν με αυτά των Πατσίνι (69′ πεν.), Βέρε (76′) και Στεπίνσκι (84′).

ΤΟΡΙΝΟ Στατιστικά

*Over 2,5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Novibet)

*2-3 γκολ στα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΣΠΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σπαλ παραμένει στην τελευταία θέση του πρωταθλήματος, προερχόμενη από τρεις σερί ήττες κόντρα σε Ίντερ (2-1 εκτός έδρας), Μπρέσια (1-0 εντός έδρας) και Ρόμα (3-1 εκτός έδρας). Παράλληλα, αγνοεί τη νίκη στις εννέα τελευταίες αγωνιστικές έχοντας απολογισμό τρεις ισοπαλίες και έξι ήττες (σ.σ. under 2,5 στις επτά). Στις οχτώ συνολικά εκτός έδρας αγωνιστικές που έδωσε το συγκρότημα του Σέμπλιτσι απέσπασε μόλις ένα βαθμό! Δεν κατάφερε να σκοράρει στις έξι, ενώ δέχτηκε τουλάχιστον δύο γκολ στις πέντε.

Στη συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε ο 52χρονος Ιταλός υπογράμμισε πως ήρθε η ώρα να σταματήσει η …κατηφόρα για την Σπαλ ενόψει της αναμέτρησης με την Τορίνο. “Γνωρίζουμε πως θα δώσουμε μία σπουδαία και δύσκολη μάχη, έχουμε ως στόχο τη νίκη, δεν σκεφτόμαστε τον βαθμό της ισοπαλίας. Δεν έχουμε να χάσουμε τίποτα, θέλω να πιέσουμε από την αρχή και να εμφανιστούμε αποφασισμένοι”, είπε μεταξύ άλλων αυτός.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας με 3-1 από την Ρόμα για το πρωτάθλημα. Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο 44′ με το πέναλτι του Πετάνια. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πάτησαν τέρμα το γκάζι σκοράροντας με τους Τόμοβιτς (53′ αυτ.), Περότι (66′ πεν.) και Μιχιταριάν (83′).