* 9η Αγωνιστική

* Over 2.5 τα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια στο πρωτάθλημα, ανεξαρτήτως έδρας

* Η Πόρτο μετρά 10 σερί νίκες επί της Τοντέλα (μέσα-έξω). Σε έξι επισκέψεις της στο “Ζοάο Καρδόσο” έχει ρεκόρ 5-1-0 με συντελεστή τερμάτων 1-10!

ΤΟΝΤΕΛΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Το Σάββατο ίδρωσε για να αποκλείσει ομάδα ερασιτεχνικού επιπέδου στον 3ο γύρο του Κυπέλλου Πορτγαλίας, σκόραρε στο 98’ για να πάρει τη νίκη-πρόκριση!

Πριν τη διακοπή των εθνικών ομάδων πέτυχε δύο σερί νίκες επί της Φαμαλικάο (3-2), με ανατροπή και εκμεταλλευόμενη την αποβολή των αντιπάλων στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Στις 3 του μηνός πέρασε νικηφόρα πειστικά από την έδρα της προτελευταίας Μπελενένσες (0-2) και πήγε στους 9 βαθμούς για τη σεζόν.

Γεμάτα όλα τα τελευταία παιχνίδια της ομάδας του Αγιεσταράν, στο γήπεδό της μετρά 4 σερί Over 2.5!

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη-πρόκριση επί της Καμάτσα (1-2) για το Κύπελλο. Προηγήθηκε στο 4ο λεπτό με το Φονσέκα, δέχθηκε την ισοφάρισε δευτερόλεπτα αργότερα. Βρήκε το γκολ της πρόκρισης στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Άγκρα.

ΤΟΝΤΕΛΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 8/9 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (δες το στο pamestoixima)

* Goal/Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΠΟΡΤΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δυνατά επέστρεψε από τη διακοπή των εθνικών ομάδων η Πόρτο, την Τρίτη για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Champions League, πήρε δικαιότατη νίκη επί της Μίλαν (1-0) στο Ντραγκάο και διατηρήθηκε ζωντανή στο κόλπο της πρόκρισης για τα νοκ άουτ της διοργάνωσης.

Την προηγούμενη Παρασκευή είχε προηγηθεί η πολύ εύκολη πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου με νίκη 0-5 στην έδρα της Σιντρένσε (ερασιτεχνική), με τον Κονσεϊσάο να κάνει rotation στο ματς. Πρωταγωνιστές της πρόκρισης οι Σέρζιο Ολιβέιρα και Εβανίλσον με δύο γκολ έκαστος.

Στο πρωτάθλημα, η Πόρτο έκλεισε την 8η αγωνιστική ψαλιδίζοντας τη διαφορά από την πρωτοπόρο Μπενφίκα στον πόντο, επικρατώντας η ίδια με ανατροπή της Πάσος Φερέιρα (2-1).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Μίλαν. Στο 5ο λεπτό το δυνατό σουτ του Ντίας εκτός περιοχή βρήκε στο δοκάρι των “ροσσονέρι”. Νέα μεγάλη ευκαιρία για τους “δράκους” στο 18’ μετά από πίεση ψηλά. Απείλησε ξανά στο 24’ ο Ταρεμί με κεφαλιά από φάουλ. Με ευκαιρία του Ιρανού φορ ξεκίνησε και το δεύτερο ημίχρονο. Συνέχισε να απειλεί η Πόρτο και στο 65’ βρήκε το γκολ με τον Ντίας. Διαχειρίστηκε άψογα το προβάδισμά της, δεν απειλήθηκε καθόλου από τη Μίλαν.