* Over 2.5 τα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια στο πρωτάθλημα, ανεξαρτήτως έδρας

* Στον πρώτο γύρο (20/09): Μπράγκα – Τοντέλα 3-1

Δείτε τα Προγνωστικά Πορτογαλίας

ΤΟΝΤΕΛΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0). Το καθοριστικό γκολ ήρθε στο 86’ από τον Γκόμες.

Δεύτερη σερί ήττα για την Τοντέλα και τρίτη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, συνεχίζει να δίνει μάχη για την αποφυγή του υποβιβασμού. Λύγισε στο Εστορίλ, εμφανίζοντας έλλειμμα ενέργειας στο δεύτερο ημίχρονο.

Ισορροπημένο σε κατοχή το σαββατιάτικο παιχνίδι, Εστορίλ και Τοντέλα είχαν από μία κλασική ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο, πριν το διπλό δοκάρι των γηπεδούχων στις καθυστερήσεις! Πιο δραστήρια στο δεύτερο μέρος η Εστορίλ, έπαιξε γρήγορα στο transition, έχασε τεράστια ευκαιρία να προηγηθεί στη μία ώρα αγώνα, έψαξε το γκολ ως το τέλος και δικαιώθηκε. Η Τοντέλα έπαιξε για το βαθμό, έδειξε κουρασμένη στο τελευταίο κομμάτι.

Είχε προηγηθεί η πολύ εύκολη ήττα από τη γενικά ντεφορμέ Μπενφίκα, με το τελικό 1-3 να την κολακεύει, ενώ τρία γκολ δέχθηκε και στο προηγούμενο εντός από τη Βιζέλα, με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο.

Έχει τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας με 44 γκολ παθητικό, η εστία της παραβιάστηκε και στα 14 τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος, με τον κόουτς Αγιεσταράν να τονίζει ότι πρέπει να βελτιωθούν στο ανασταλτικό κομμάτι.

ΤΟΝΤΕΛΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα (δες το στο pamestoixima)

* Over 2.5 τα 12/13 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, ανεξαρτήτως διοργάνωσης

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΜΠΡΑΓΚΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-0) από την Σέριφ Τιρασπόλ για τα playoffs του Europa League. Ο Τιλ άνοιξε το σκορ με πέναλτι στο 43’ και ο Τραορέ διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 82’.

Συνεπής στην αστάθειά της, η πορεία καρδιογράφημα συνεχίζεται για την Μπράγκα και πλέον βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο ενόψει της ρεβάνς με τη Σέριφ την ερχόμενη Πέμπτη.

Συντηρητική η προσέγγιση των δύο ομάδων στο ξεκίνημα του αγώνα, ελάχιστες οι καλές στιγμές στο πρώτο μέρος, οι Μολδαβοί προηγήθηκαν με πέναλτι από ανόητο χέρι του Κάστρο σε στημένη φάση. Φλύαρη στην κατοχή της στο δεύτερο μέρος η Μπράγκα, ο Αθανασιάδης είχε απάντηση στην μοναδική καλή στιγμή με το Μόουρα. Από το πουθενά και εξαιτίας ενός ακόμη τραγικού λάθους του Μπρούνο Ροντρίγκες ο Τραορέ βρέθηκε τετ α τετ για το 2-0 της Σέριφ. Αποδοκιμάστηκε η ομάδα από τους φίλους της που έκαναν το μακρινό ταξίδι στην άλλη άκρη της Ευρώπης.

Άδικο χαρακτήρισε το αποτέλεσμα ο κόουτς Καρβαλιάλ, δηλώνοντας ότι η ομάδα του είχε τον έλεγχο και δεν απειλήθηκε ουσιαστικά πέρα από τα δύο μεγάλα λάθη των αμυντικών του.

Πολύ μέτρια η εικόνα της και στο τελευταίο παιχνίδι της Primeira Liga, μίλησε η ποιότητα του Ρικάρντο Όρτα στην ανατροπή (2-1) επί της Πάσος Φερέιρα στο τέλος, ενώ στο τελευταίο ταξίδι της έχασε το τοπικό ντέρμπι με την Γκιμαράες, με γκολ στο 90’ κι ενώ έπαιζε με παίκτη παραπάνω!