* 6-1-0 το ρεκόρ της Μπενφίκα απέναντι στην Τοντέλα από το Νοέμβρη του 2018 και μετά

* Στον πρώτο γύρο (29/08): Μπενφίκα – Τοντέλα 2-1

Δείτε τα Προγνωστικά Πορτογαλίας

ΤΟΝΤΕΛΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Πρωταγωνίστρια σε ένα ακόμη παιχνίδι με αναπάντεχη αλλαγή σκορ στο φινάλε η Τοντέλα, πέτυχε ξανά δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο εκτός έδρας και την προηγούμενη Κυριακή ανέτρεψε το σκορ στην έδρα της Πορτιμονένσε (1-2), εκμεταλλευόμενη και την αποβολή των αντιπάλων στο 1-0.

Πριν την συμπλήρωση του πρώτου λεπτού απείλησε η Τοντέλα, απάντησε στις ευκαιρίες στο transition η Πορτιμονένσε και στο 34’ προηγήθηκε με όμορφη προσπάθεια του Ανγκούλο σε φάση που ξεκίνησε από πλάγιο. Στο 59’ άλλαξαν τα δεδομένα του αγώνα, ο Ρέλβας της Πορτιμονένσε αποβλήθηκε για αντιαθλητικό μαρκάρισμα. Η Τοντέλα πήρε μέτρα, πίεσε, ισοφάρισε με σουτ του Ουνταμπαρένα εκτός περιοχής και γύρισε το ματς με καρφωτή κεφαλιά του Μποσέγι στο φινάλε. Η Πορτιμονένσε έχασε δύο πολύ μεγάλες ευκαιρίες να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις!

“Για εμάς και για κάθε ομάδα που παλεύει για την παραμονή, μία νίκη οπουδήποτε είναι πολύ σημαντική. Ξέραμε ότι αν διατηρούσαμε την ένταση στο παιχνίδι μας θα μπορούσαμε να πάρουμε αποτέλεσμα στο τέλος”, δήλωσε ο κόουτς Αγιεσταράν.

Την προηγούμενη αγωνιστική υπέστη η ίδια εντός έδρας ανατροπή από τη Βιζέλα (2-3), ενώ και στις Αζόρες επέστρεψε στο φινάλε από το 2-0 σε 2-2.

Νέες προσθήκες στο ρόστερ ο στόπερ Μαρσέλο Άλβες και ο χαφ από το Μπενίν Ντ’ Αλμέιδα.

Προηγούμενο ματς:Εκτός έδρας νίκη (1-2) επί της Πορτιμονένσε. Ο Ανγκούλο άνοιξε το σκορ για την Πορτιμονένσε στο 34ο λεπτό, στο 59’ αποβλήθηκε ο Ρέλβας με απευθείας κόκκινη, με αποτέλεσμα να γυρίσει το ματς η Τοντέλα με τους Ουνταμπαρένα (80’) και Μποσέγι (88’)

ΤΟΝΤΕΛΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα πέντε τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα (δες το στο pamestoixima)

* Over 2.5 τα 7/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΜΠΕΝΦΙΚΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Άρρωστη η Μπενφίκα, συνεχίζει τις κακές εμφανίσεις και μετά το χαμένο τελικό στο Λιγκ Καπ από την Σπόρτινγκ, την Τετάρτη έχασε και από τη Ζιλ Βισέντε (1-2). εντός για το πρωτάθλημα

Με σεμιναριακού επιπέδου αντεπίθεση και τελείωμα του εξτρέμ Λίνο προηγήθηκε στο 11’ η Ζιλ Βισέντε, απέτυχε να απαντήσει στο 23’ ο Ράμος για την Μπενφίκα, ο κίπερ Άντριου έβγαλε με τα ακροδάχτυλα το σουτ του Φερτόνχεν λίγο αργότερα. Απάντησε στις μεγάλες επεμβάσεις ο Βλαχοδήμος πριν την ανάπαυλα, απέτρεψε το 0-2 σε νέο πλάγιο τετ α τετ, αλλά η Ζιλ Βισέντε πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων δευτερόλεπτα αργότερα από κόρνερ. Σπασμωδική η αντίδραση της Μπενφίκα, το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με κεφαλιά του Ράμος στο 88’ και αποδοκιμάστηκε από το κοινό στις κερκίδες.

Ο στόχος του πρωταθλήματος έχει χαθεί προ πολλού, δεν φαίνεται πως θα ξεφύγει από την 3η θέση, πλέον ο στόχος είναι η προετοιμασία της επόμενης σεζόν, με το Ρούι Κόστα να προαναγγέλλει μείωση στο μπάτζετ της ομάδας.

Επιστρέφει από τις διεθνείς υποχρεώσεις του ο φορ Νούνιες που έλειψε πολύ το προηγούμενο διάστημα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (1-2) από τη Ζιλ Βισέντε. Ο Λίνο άνοιξε το σκορ για την Ζιλ Βισέντε στο 11ο λεπτό, ο Αμπουρτζάνια έκανε το 0-2 στο 64’ για να μειώσει για λογαριασμό της Μπενφίκα ο Ράμος στο 88’.