*Φάση των “16” στο κύπελλο Πορτογαλίας. Πρόκειται για μονή αναμέτρηση, ενώ σε περίπτωση ισοπαλίας στην κανονική διάρκεια, ακολουθεί ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Η ομάδα που θα προκριθεί στα προημιτελικά, θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού Ρίο Άβε – Μπελενένσες.

*Η Εστορίλ επικράτησε και στα τέσσερα παιχνίδια που έχει δώσει στην έδρα της Τοντέλα.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στο πρωτάθλημα: Τοντέλα – Εστορίλ 1-2

ΤΟΝΤΕΛΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Αγωνιστική κρίση διανύει το τελευταίο διάστημα η Τοντέλα, ερχόμενη από τρεις σερί ήττες στο πρωτάθλημα. Το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Πάκο Αγιεσταράν υποδέχθηκε την Πάσος Φερέιρα, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Σε ένα αρκετά ισορροπημένο παιχνίδι, το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στις λεπτομέρειες και από μια εκτέλεση πέναλτι στα τελευταία λεπτά.

Είχαν προηγηθεί οι ήττες από Σπόρτινγκ Λισσαβώνας (2-0 εκτός) και Γκιμαράες (5-2 εκτός), οπότε και παραμένει χαμηλά, στην 15η θέση και στο +1 από την επικίνδυνη ζώνη. Τρεις νίκες και δυο ήττες στα πέντε τελευταία εντός της. Στον προηγούμενο γύρο, επικράτησε με 3-1 της Λεϊσόες, εντός. Μακροχρόνιες οι απουσίες των Γκονσάλες και Μουρατόρε.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από την Πάσος Φερέιρα, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα που δέχθηκε με πέναλτι στο 81ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση.

Τοντέλα Στατιστικά

*Με Goal/Goal και Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 3/5 τελευταία παιχνίδια της. (δες το στην pame stoixima live)

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 7/8 τελευταία εντός παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΕΣΤΟΡΙΛ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Αήττητη παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Εστορίλ, μετά και τη νίκη που πανηγύρισε στην έδρα της Μπελενένσες (0-1), για το πρωτάθλημα. Την περασμένη Παρασκευή, η ομάδα του Μπρούνο Πινέιρο υποδέχθηκε τη Φαμαλικάο, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Ήταν καλύτερη και παρότι έκανε την ανατροπή στο φινάλε του ημιχρόνου, στην πορεία δέχθηκε την ισοφάριση, χωρίς να δείξει ικανή για το κάτι παραπάνω.

Με το βαθμό που απέσπασε, έφτασε τους 25 συνολικά και είναι στην πέμπτη θέση και στο -3 από την τέταρτη Μπράγκα. Υπέστη μια ήττα στις δέκα τελευταίες εξόδους της, μετρώντας ακόμη επτά νίκες και δυο ισοπαλίες. Στον προηγούμενο γύρο, συνέτριψε με 0-5 τη Σερπά, εκτός. “Έριξε πόρτα” στη Μπεσίκτας σε ότι αφορά το θέμα της μετακίνησης του κόουτς Πινέιρο στην Τουρκία. Εκτός μάχης είναι ο Βραζιλιάνος αμυντικός Λούκας Άφρικο.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Φαμαλικάο, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 42′ με το αυτογκόλ του Βιτάλ, για να κάνει την ανατροπή με τα τέρματα των Ρούι Φόντε (45′) και Τσικίνιο (45’+2). Ωστόσο, δέχθηκε την ισοφάριση στο 53ο λεπτό, για το τελικό αποτέλεσμα.