*Στον πρώτο γύρο: Νοβοριζοντίνο – Τομπένσε 1-3

*Η Τομπένσε έχει χάσει την περσινή σεζόν εντός από την σημερινή της αντίπαλο

*Η Τομπένσε συνεχίζει να δίνει τα εντός έδρας παιχνίδια της στο «Estádio Soares de Azevedo», που βρίσκεται στη Μουριαέ, μία πόλη 60 χιλιόμετρα από την φυσική της έδρα. Και αυτό επειδή το δικό της γήπεδο δεν πληροί τις προϋποθέσεις της διοργανώτριας αρχής, αν και γίνονται εργασίες για να αλλάξει αυτό.

ΤΟΜΠΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Τομπένσε έχασε 2-0 εκτός έδρας από την CSA, δεχόμενη δύο γκολ μέσα σε τέσσερα λεπτά προς το τέλος του ημιχρόνου, από τους Ελτον (36’), Λούκας Μπαρτσέλο (40’), χάνοντας μία τεράστια ευκαιρία να μειώσει στην εκπνοή του ημιχρόνου και άλλη μία προς το τέλος του αγώνα, αν και γλίτωσε σε δύο – τρεις φάσεις από το να δεχθεί τρίτο τέρμα.

Η Τομπένσε ηττήθηκε με 2-0 εκτός έδρας από την CSA, γνωρίζοντας την τρίτη της ήττα στους τέσσερις τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει, αν και όλες ήταν μακριά από την έδρα της. Και παρόλο που δεν παίζει στο δικό της γήπεδο, ούτε καν στην πόλη της, είναι μία από τις τρεις ομάδες της κατηγορίας χωρίς ήττα εντός στο πρωτάθλημα, αν και έχει εφτά ισοπαλίες σε 15 αγώνες.

Αξίζει να σημειωθεί πώς οι τέσσερις σερί αγώνες χωρίς νίκη είναι το μεγαλύτερο διάστημα για κάτι τέτοιο για τον τεχνικό της Μπρούνο Πιβέτι, όσο βρίσκεται στον πάγκο της, όχι μόνο σε αυτή του την θητεία, αλλά και στην προηγούμενη!

Είναι ακόμη στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 12η θέση συγκεκριμένα, απέχοντας πέντε βαθμούς από την ζώνη του υποβιβασμού, έχοντας δηλαδή μία μικρή απόσταση ασφαλείας από αυτήν.

Εκτός του μακροχρόνια τραυματία αμυντικού Λουάν, χτύπησε και ο αμυντικός Ρότζερ Καρβάλιο που θα λείψει.

Τομπένσε Στατιστικά

*Εχει τρεις σερί αγώνες με 2-3 γκολ

*Εχει 15/22 under 2,5 εντός έδρας το 2022, 11/15 στο εθνικό πρωτάθλημα.

*Εχει 15/22 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας το 2022, 10/15 στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΝΟΒΟΡΙΖΟΝΤΙΝΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Νοβοριζοντίνο έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Γκουαρανί, με το πρώτο τέρμα να έρχεται από τον Ισάκε στο 15’, έπειτα από ολέθριο λάθος του γκολκίπερ της. Είχε δοκάρι και ευκαιρίες να ισοφαρίσει, πριν δεχθεί και δεύτερο γκολ από τον Γιούρι στο 42’, ενώ και αργότερα έκανε φάσεις για να μειώσει.

Η Νοβοριζοντίνο ηττήθηκε με 2-0 εκτός έδρας από την Γκουαρανί, χάνοντας ξανά μακριά από το γήπεδό της, έχοντας τέσσερις σερί ήττες εκτός, εφτά στα οκτώ τελευταία παιχνίδια μακριά από την έδρα της όπου δεν έχει νίκη!

Με αυτά και με τα άλλα, έχει καταφέρει να βρίσκεται σε απόσταση βολής – «αναπνοής», μόλις στο +1, από την ζώνη του υποβιβασμού, ούσα στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Από τα τελευταία παιχνίδια έλειπαν λόγω τραυματισμών οι Μπρούνο Σίλβα (ME), Τζιοβάνι (ΤΕ) που μάλλον θα λείψουν και σήμερα.