ΤΟΜΠΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Η Τομπένσε κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Ζουβεντούδε, με ανατροπή και ενώ βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Ντα Όρα στο 59ο λεπτό. Ισοφάρισε σχετικά σύντομα, με τον Κέκε στο 66’ και πήρε τη νίκη με γκολ του  Άλεξ Σάντρο στο 90ο λεπτό, σε μία αντεπίθεση και ενώ η αντίπαλος της την πίεζε για να πάρει εκείνη τη νίκη.

Η Τομπένσε επικράτησε 1-2 εκτός έδρας της Ζουβεντούδε, πετυχαίνοντας ξανά μία νίκη έπειτα από 10 σερί αγώνες που δεν είχε κερδίσει. Και ειδικά στους έξι τελευταίους αγώνες στο γήπεδό της έχει τρεις ήττες και τρεις ισοπαλίες, χωρίς νίκη.

Ακόμη και με αυτή τη νίκη, βρίσκεται πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, εντός ζώνης υποβιβασμού, στην 18η θέση του, όμως πλέον είναι σε απόσταση βολής, ούσα  στο -1 για την ακρίβεια, από μία θέση παραμονής.

Απόψε θα κάνει ντεμπούτο στον πάγκο της, ο νέος της τεχνικός Ζοάο Μπερς, που είχε αρκετό καιρό να γνωρίσει τους παίκτες του.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών οι επιθετικοί Κέκε, Κλέιτον και ο αριστερός μπακ Γκιγιέρμε Σάντος.

Τομπένσε Στατιστικά

*Εχει δύο σερί G/G, over 2,5 και 2-3 γκολ

*Εχει 9/14 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

*Εχει 7/14 under 2,5 εντός έδρας

ΝΟΒΟΡΙΖΟΝΤΙΝΟ

Προηγούμενο ματς: Η Νοβοριζοντίνο κέρδισε και την Σαμπάιο Κορέα με 1-0 εντός έδρας, σκοράροντας με τον Αϊλον στο έβδομο λεπτό, αντέχοντας στη συνέχεια ως το τέλος, χωρίς να κινδυνεύσει ιδιαίτερα.

Η Νοβοριζοντίνο κέρδισε και την Σαμπάιο Κορέα με 1-0 εντός έδρας, πετυχαίνοντας έκτη σερί νίκη, κάτι που βάσει παράδοσης δείχνει άνοδο για την ίδια! Ειδικά μακριά από την έδρα της δεν χάνει εδώ και πέντε αγώνες, με τέσσερις νίκες σε αυτό το διάστημα, όλες χωρίς να δεχθεί γκολ. Άλλωστε έχει την καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος μαζί με τη Βίλα Νόβα.

Αυτά τα αποτελέσματα την έχουν φέρει εντός πρώτης τετράδας και θέσεων που οηγούν στην άνοδο, στην 2η θέση συγκεκριμένα της Β’ Βραζιλίας, στο -1 από την κορυφή, αλλά ακόμη είναι σε απόσταση βολής, στο +3 για την ακρίβεια από την ομάδα που βρίσκεται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών οι μέσοι Ντένερ, Μπρούνο Σίλβα, ο επιθετικός Φελίπε Μάρκες και ο αμυντικός Λίγκερ, επιστρέφει από τιμωρία ο μέσος Τζεοβάνε.