*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικό

ΤΟΛΟΥΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Τίγκρες με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Ρουίθ στο 44’, όμως έμειναν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Μενέσες στο 45+2’. Το 1-1 πέτυχε ο Ανγκούλο στο 45+5’ και το 2-1 ο Γκιγνάς στο 76’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μοράλες στο 90+4’.

Στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων η Τολούκα και κατάφερε να «κλέψει» το βαθμό της ισοπαλίας. Προηγήθηκε λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, όμως έμεινε με παίκτη λιγότερο στις καθυστερήσεις. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν και ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ, όμως στις καθυστερήσεις βρήκε τρόπο να φέρει ξανά το παιχνίδι στα ίσα.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει σήμερα, ώστε να επιστρέψει στις νίκες. Είναι μαχητική και έχει αφήσει αρκετά θετικά στοιχεία στις τελευταίες αναμετρήσεις της, καθώς σκοράρει με συνέπεια στα περισσότερες από αυτές. Το μεγάλο της πρόβλημα είναι αμυντικά, αφού σπάνια κρατάει το μηδέν στην εστία της.

Τολούκα Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΕΡΕΤΑΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Πούμας, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Γκουλάρτε με αυτογκόλ στο 25’ και το 2-0 ο Ντινένο με πέναλτι στο 42’. Το 3-0 πέτυχε ο Σίλβα στο 50’ και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Ντινένο με δεύτερο προσωπικό γκολ στο 68’.

Κάκιστη εμφάνιση και βαριά ήττα για την Κερετάρο. Σαν να μην μπήκε στον αγωνιστικό χώρο ήταν η εικόνα της, αφού δημιούργησε ελάχιστες ευκαιρίες, ενώ δεν απείλησε σχεδόν καθόλου. Αμυντικά δέχθηκε ασφυκτική πίεση, με αποτέλεσμα να υποκύψει και στα δύο ημίχρονα πολύ εύκολα.

Καλύτερη εικόνα θέλει να δείξει σήμερα, αν και το έργο της παραμένει δύσκολο. Κακή αμυντικά, έχει πολλά θέματα να λύσει σε αυτόν τον τομέα, καθώς δεν μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ. Στα θετικά το γεγονός ότι συνηθίζει να βρίσκει εξίσου δίχτυα, αν και αυτό της έδωσε μόλις μία νίκη στα τελευταία εφτά παιχνίδια της.