*Πρώτο παιχνίδι για τη φάση των “16” του Κόπα Λιμπερταδόρες, θα ακολουθήσει ρεβάνς στην έδρα της Φλαμένγκο. Δεν ισχύει το εκτός έδρας γκολ, σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας ακολουθούν απευθείας πέναλτι.

*Πρώτη αναμέτρηση στην ιστορία των δύο ομάδων στις διεθνείς διοργανώσεις.

Δείτε τα Προγνωστικά Copa Libertadores

ΝΤΕΠΟΡΤΕΣ ΤΟΛΙΜΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 2-1 επί της Ατλέτικο Νασιονάλ για το πρωτάθλημα. Στο 18’ το 1-0 με αυτογκόλ, στο 36’ το 2-0 απ’ τον Καϊσέδο, στις καθυστερήσεις μείωσε η Ατλέτικο. Με δέκα παίκτες απ’ το 56’ η Τολίμα.

Καλείται να ξεπεράσει την αποτυχία στον τελικό του πρωταθλήματος Απερτούρα, εκεί δεν τα κατάφερε κόντρα στην Ατλέτικο Νασιονάλ. Ηττήθηκε 3-1 στο πρώτο ματς εκτός έδρας και είχε δύσκολο έργο στη ρεβάνς, σκόραρε δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο και έβαλε τις βάσεις για την ανατροπή της κατάστασης, ωστόσο στο 56’ έμεινε με δέκα παίκτες και δέχτηκε πίεση. Τελικά, το γκολ που της στέρησε τον τίτλο σημειώθηκε απ’ την Ατλέτικο Νασιονάλ στις καθυστερήσεις!

Πλέον στρέφει την προσοχή της στο Κόπα Λιμπερταδόρες, εκεί έκανε καλή πορεία στη φάση των ομίλων, τερμάτισε στη δεύτερη θέση του τέταρτου γκρουπ, με ρεκόρ 3-2-1, ισόβαθμη με την πρωτοπόρο Ατλέτικο Μινέιρο. Αμφίβολοι οι Λουκούμι, Μαρουλάνδα, Ιμπάργουεν και Πλάτα, ο τελευταίος είναι κομβικός παίκτης.

ΝΤΕΠΟΡΤΕΣ ΤΟΛΙΜΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*NG στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της σ’ όλες τις διοργανώσεις.

*Under 2.5 στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της σ’ όλες τις διοργανώσεις.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΦΛΑΜΕΝΓΚΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 3-0 επί της Αμέρικα Μινέιρο για το πρωτάθλημα. Το 1-0 ο Μπαρμπόσα στο 41’, το 2-0 έκανε ο Ντε Αρασκέτα στο 71’, το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε απ’ τον Μαρίνιο στις καθυστερήσεις.

Πήρε σπουδαία νίκη στο εντός έδρας ματς με την Αμέρικα Μινέιρο το Σάββατο, σκόραρε τρεις φορές και επικράτησε άνετα 3-0. Στο 1-0 το ημίχρονο, ήταν καλύτερη και θα μπορούσε να έχει σκοράρει περισσότερες φορές, στο δεύτερο μέρος πιέστηκε περισσότερο, ο αντίπαλος απείλησε σημαντικά, αλλά το 2-0 στο 71’ έκλεισε οριστικά το παιχνίδι. Στις καθυστερήσεις το τρίτο γκολ για τη Φλαμένγκο, που επέστρεψε στις νίκες μετά από δύο σερί ήττες σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Σε ό,τι αφορά το Κόπα Λιμπερταδόρες, έκανε καταπληκτική πορεία στον όμιλο, πήρε πολύ άνετα την πρώτη θέση του με ρεκόρ 5-1-0 και επιμέρους σκορ 15-6! Ταξίδεψε με πολλά προβλήματα στην Κολομβία, καθώς εφτά παίκτες έμειναν πίσω λόγω Covid-19, ο Ροντρίγκο Κάιο είναι τραυματίας, ενώ ο Ζοάο Γκόμες είναι τιμωρημένος. Επίσης, είναι τιμωρημένος ο κόουτς Ντοριβάλ Ζούνιορ, για συμπεριφορά του σε προγενέστερο ματς στον πάγκο της Σεαρά. Τη θέση του στον πάγκο θα πάρει ο γιος του και συνεργάτης του, Λούκας Σιλβέστρε.