*Κλαουσούρα, 13η αγωνιστική

*Στο Απερτούρα: Ενβιγκάδο – Τολίμα 2-1

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*Αήττητο οκτώ αγώνων μετράει η Τολίμα στα εντός με αντίπαλο την Ενβιγκάδο (7-1-0).

ΤΟΛΙΜΑ

Προηγούμενο ματς: Πραγματοποίησε μια από τις καλύτερές της εμφανίσεις και κέρδισε με 1-2 την Πάστο εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική του Κλαουσούρα. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 42′, αλλά κυριάρχησε απόλυτα στο δεύτερο μέρος και το γύρισε με γκολ ισοφάρισης στο 86′ και πέναλτι στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (90+14′).

Ήθελε διακαώς την νίκη σε κάποιο από τα παιχνίδια αυτών των αγωνιστικών αφού είχε μείνει πολύ πίσω βαθμολογικά. Δεν είχε αποδείξει βέβαια μέχρι τώρα πως μπορεί να παίξει καλό ποδόσφαιρο και μακριά από την έδρα της, το έπραξε στο δεύτερο μέρος με αντίπαλο την Πάστο, όπου έκανε εξαιρετική εμφάνιση και έδειξε να το θέλει περισσότερο. Ξανά εκτός ο κίπερ Κουέστα.

Τολίμα Στατιστικά

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με 2-3 γκολ

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

ΕΝΒΙΚΓΚΑΔΟ

Προηγούμενο ματς: Πέτυχε την παρθενική της νίκη στο Κλαουσούρα, αφού επικράτησε με 1-0 της Τζαγκουάρες στην μεγάλη μάχη των ουραγών. Το γκολ πέτυχε ο Παλάσιος στο 54′.

Δεν είχε άλλα περιθώρια και το παιχνίδι με αντίπαλο την Τζαγκουάρες είχε τον χαρακτήρα της τελευταίας ευκαιρίας. Σε ένα κακό ποιοτικά ματς με δύο ομάδες να παίζουν αρκετά φοβισμένα, έδειξε χαρακτήρα και κατάφερε να κερδίσει με 1-0. Βρίσκεται ακόμα χαμηλά αλλά στα τελευταία παιχνίδια δείχνει ψυχή και το αίσθημα της επιβίωσης έχει φέρει ένα αήττητο τεσσάρων αγώνων (1-3-0). Ακολουθεί πρόγραμμα «Γολογθάς», αφού πέρα από το σημερινό παιχνίδι, έχει να πάει στις έδρες των Μιγιονάριος και Ατλέτικο Νασιονάλ μέσα στον επόμενο μήνα. Οι πιθανότητες για παραμονή είναι λίγες αλλά θα το παλέψει.