ΤΟΚΥΟ

Αήττητη παραμένει η Τόκυο εδώ και τρεις αγωνιστικές στο πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε μία νίκη και δύο ισοπαλίες. Πριν από δύο βδομάδες το συγκρότημα του Σινόντα επικράτησε εκτός έδρας με 2-0 της Σιμίζου. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 68’ με τον Οκούμπο. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο ίδιος ποδοσφαιριστής έξι λεπτά πριν την ολοκλήρωση των 90’. Με τα δύο γκολ που σημείωσε ο 35χρονος Ιάπωνας επιθετικός έφτασε συνολικά τα έξι σε 13 συμμετοχές του στο πρωτάθλημα.

Στις πέντε τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε η Τόκυο για την ίδια διοργάνωση σημείωσε μία νίκη, δύο ισοπαλίες και δύο ήττες. Στις τρεις σημειώθηκαν λιγότερα από τρία γκολ, ενώ σε ισάριθμες σημειώθηκε goal-goal. Από τραυματισμό ταλαιπωρείται ο Άμπε, ο οποίος δεν βρίσκεται στην αποστολή της Τόκυο για τη σημερινή αναμέτρηση. Την περασμένη σεζόν επικράτησε εντός έδρας με 1-0 της Γιοκοχάμα για το πρωτάθλημα στις 20 Αυγούστου 2016. Μεσοβδόμαδα η Τόκυο υποδέχεται στην έδρα της την Παρσέιρο Ναγκάνο για το Έμπερορ Καπ.

Προηγούμενο ματς: Η Τόκυο επικράτησε εκτός έδρας με 2-0 της Σιμίζου, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε goal-goal στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της Τόκυο για το πρωτάθλημα.

Δείτε τα προγνωστικά Ιαπωνίας (Κλικ εδώ)

Το Τόκυο – Γιοκοχάμα παίζει στον Stoiximan

ΓΙΟΚΟΧΑΜΑ

Τρεις νίκες και μία ισοπαλία είναι ο απολογισμός της Γιοκοχάμα στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα. Το συγκρότημα του Μόμπαερτς επικράτησε των Κόφου (1-0 εντός έδρας), Σιμίζου (3-1 εκτός έδρας) και Καβασάκι (2-0 εντός έδρας), ενώ παράλληλα μοιράστηκε από ένα βαθμό με τη Σεντάι (1-1 εντός έδρας). Πριν από δύο βδομάδες κόντρα στην Καβασάκι οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ στο 53’ με τον Ούγκο Βιεϊρά. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε έξι λεπτά πριν την ολοκλήρωση των 90’ ο Τογκάσι. Στις οχτώ τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε η Γιοκοχάμα για το πρωτάθλημα πανηγύρισε μόλις δύο νίκες.

Στις υπόλοιπες σημείωσε δύο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Στις έξι σημειώθηκαν λιγότερα από τρία γκολ, ενώ στις πέντε σημειώθηκε no-goal. Η τελευταία εκτός έδρας νίκη της επί της Τόκυο χρονολογείται πριν από τέσσερα χρόνια, και πιο συγκεκριμένα στις 17 Αυγούστου 2013 (2-0). Με δεδομένο πως ο Ίτο (ΕΠ, 10, 0) θα απουσιάσει λόγω τραυματισμού στο βασικό σχήμα της Γιοκοχάμα θα πάρει θέση ο Ούγκο Βιέιρα (ΕΠ, 12, 5) ο οποίος βρίσκεται σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση. Μεσοβδόμαδα η Γιοκοχάμα υποδέχεται την Οσάκα για το Έμπερορ Καπ.

Προηγούμενο ματς: Η Γιοκοχάμα επικράτησε εντός έδρας με 2-0 της Καβασάκι, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στα επτά από τα οχτώ τελευταία παιχνίδια της Γιοκοχάμα για το πρωτάθλημα.