8η αγωνιστική (Απερτούρα)

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΛΑΜΠ ΤΙΧΟΥΑΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Πουέμπλα, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Βελάσκο στο 8’ και το 2-0 ο Μαρτίνεζ στο 37’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Καβαλίνι με αυτογκόλ στο 53’.

Μέτρια εμφάνιση και ήττα για την Κλαμπ Τιχουάνα. Είχε μεν ευκαιρίες τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο, όμως ήταν κατά κύριο λόγο άστοχη στη τελική της προσπάθεια. Αμυντικά υπέκυψε παρά πολύ εύκολα, χωρίς μάλιστα να δεχθεί έντονη πίεση από τους γηπεδούχους, δεχόμενη γκολ τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Αντίδραση θέλει να βγάλει μετά την αποτυχία της να αποσπάσει νικηφόρο αποτέλεσμα στα τελευταία πέντε παιχνίδια της. Τραγική αμυντικά, δεν μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας, ενώ παράλληλα δείχνει να δυσκολεύεται αρκετά να βρει δίχτυα σε πολλές από τις αναμετρήσεις της.

Κλαμπ Τιχουάνα Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΤΟΛΟΥΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Πατσούκα, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Βόλπι με πέναλτι στο 26’ και το 2-0 ο Αραούχο στο 29’. Το 3-0 πέτυχε ο Σοντέκο στο 53’ και το 4-0 ο Πέδρο Ραούλ στο 57’. Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Πέδρο Ραούλ με δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 63’.

Εξαιρετική εμφάνιση και εμφατική νίκη για τη Τολούκα. Κυριάρχησε στο ματς, δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες και στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο με άνεση. Αμυντικά παράμεινε σταθερή και κράτησε το μηδέν στην εστία της ως το τέλος.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, καθώς απέσπασε νικηφόρα αποτελέσματα στις τελευταίες δύο αναμετρήσεις της. Δείχνει να βρίσκει και πάλι ρυθμό μεσοεπιθετικά, αφού απέτυχε να σκοράρει μόλις σε μία από τις τελευταίες πέντε αναμετρήσεις της, ενώ βελτίωσε εμφανώς την αμυντική της λειτουργία, αφού κράτησε ανέπαφη την εστία της στις τρεις πρόσφατες.